Абсцес: лікування вдома

Головна, Новини

Абсцес (синоніми — чиряк,  гнояк, нарив, нарва, гнійник, гноянка, фена) виникає тоді, коли бактерії (найчастіше, це золотистий стафілокок), потрапляють у волосяний фолікул, потім проникають до його основи і починають там розмножуватися. У результаті на поверхні шкіри утворюється червона шишка. Зазвичай відбувається природне розкриття нариву, і тоді його вміст виходить на поверхню шкіри.

Найчастіше нариви з’являються під пахвами, на внутрішньому боці стегон і сідницях – у цих місцях багато вологи. Але іноді вони утворюються на шиї або обличчі. Очний ячмінь – один з різновидів нариву.

Не варто видавлювати нарив – у його вмісті велика концентрація бактерій. При видавлюванні є ризик ще більше поширити інфекцію. Ось поради лікарів, як лікувати нарив у домашніх умовах.

Прикладіть до нариву теплий компрес. Вологе тепло збільшить у місці нариву кровообіг, що сприяє його природному розкриттю та прискорить загоєння. Як компрес використовуйте вологу фланельку. Змочуйте її теплою водою і прикладайте два-три рази на день на півгодини. Робіть це доти, поки не відбудеться розкриття нариву. Як тільки це трапиться, біль піде на спад і протягом декількох днів усе загоїться.

Якщо нарив великого розміру, то можна підсушити його за допомогою засобу від вугрів – пероксид бензоїлу. Змазуйте нарив два рази на день препаратом «Оксі 10», від цього знизяться набряк і почервоніння, оскільки пероксид бензоїлу ще і гарний антисептик.

Промийте солоною водою. Як тільки відбудеться розкриття нариву, ретельно промийте солоною водою ранку для того, щоб гній і рідина вийшли. Для цього розчиніть у мисці одну чайну ложку солі на одну склянку кип’яченої води. Потім занурте в солоний розчин м’яку ганчірочку, відіжміть її та прикладіть до нариву. Після того як вона охолоне, знову занурте її в розчин і повторіть дії.

Змийте мікроби. Шкіру навколо нариву тримайте у чистоті, для цього уражене місце мийте з використанням антибактеріального мила. Воду з-під крана можна використовувати тільки до моменту розкриття нариву. Після розкриття використовуйте кип’ячену воду або стерильну воду з пляшок.

Користуйтеся антибактеріальною маззю. За допомогою антибактеріальної мазі, наприклад такої, як неоспорин, можна знищити будь-які бактерії, як на поверхні шкіри, так і всередині нариву.

У яких випадках не можна самостійно лікувати нарив і потрібно звертатися до лікаря.

 Якщо область навколо нариву стала почервонілою;  нарив глибокий і у ньому міститься багато гною (у цьому випадку лікар може навіть увести в нього стероїди, щоб зменшилося запалення та набряк); утворилися множинні нариви; з’явився нарив на щоках, чолі, носі, губі або під волосяним покривом голови (інфекція відтіля може легко потрапити в мозок); нарив на грудях (якщо ви мати, що годує, то доти, поки нарив не буде вилікуваний, годування необхідно припинити – дитині з молоком можуть бути передані небезпечні бактерії); нариви з’являються регулярно – у такій ситуації, можливо, на тілі є розсадник бактерій, або знизився імунітет, або діабет (підвищений рівень глюкози в крові).