… Бо ця земля ще є, допоки ми ще є!

Головна, Новини

Олександр Іванович Дробаха – відомий вишгородський письменник, творчість якого –  своєрідна сповідь перед читачами та рідною Україною.

«…Насупроти всім вітрам

До тебе лину, Вкраїно!»

         Неперевершене вміння Олександра Івановича з допомогою художньо-емоційних та публіцистичних засобів поєднати минуле з теперішньою дійсністю викликає у читачів і довіру до написаного, і повагу до висловленої думки чи декларованої позиції.

         Олександр Іванович – людина неспокійної вдачі, з палким серцем, небайдужий до всього, що відбувається в країні, завжди у вирі подій, справжній патріот і громадський діяч, відомий не тільки на Вишгородщині, а й далеко за її межами.

         Поет, публіцист, педагог, краєзнавець, журналіст, член Національної спілки письменників України, активний учасник українського національно-визвольного процесу, почесний громадянин міста Вишгород.

         Олександр Дробаха є автором багатьох книг та численних публікацій на сторінках газет і журналів. Багато віршів Олександра Івановича надруковано у збірках, збірниках та антологіях.

         Олександр Дробаха організував літературну студію «Малинові вітрила», залучаючи до літературного процесу талановиту молодь.

         На літературні вечори зі жвавими дискусіями, що часто переростали в політичні, запрошували інтелігенцію з Києва.

         Олександр Дробаха – активний учасник національно-визвольного руху Вишгородщини ще з 60-х років, делегат дев’яти з’їздів УРП, редагував і видавав газету «Українська воля», був редактором газети «Наш рух».

Він же – один із ініціаторів створення Конгресу українських націоналістів, конгресу української інтелігенції, активний борець за волю України, учасник установчої районної конференції Народного Руху України за перебудову, яка відбулася 17 вересня 1989 року  у Вишгороді.

         А далі закрутилось… політичні зустрічі, дискусії, випуск газет, друк «рухівської» літератури.

         Займаючись активною політичною та громадською діяльністю, Олександр Дробаха знаходив час і для поезії, і для серйозних історичних досліджень свого краю.

         За визначні досягнення в українській літературі, за активну участь у громадській діяльності, відродженні культури й духовності українського народу, Олександр Іванович Дробаха нагороджений Почесною грамотою Національної Спілки письменників України, а також подяками Президента України, медаллю «Будівничий України» та іншими вагомими відзнаками. Його ім’я занесене до енциклопедичного доповідника «Рух опору України».

         Мистецьке слово Олександра Дробахи – зброя на теренах національно-визвольного руху, його громадська позиція патріота.