Бийте фітофтору восени

Головна, Новини

Жоден урожай не застрахований, щоб у майбутньому сезоні не потрапити під згубний вплив численних хвороб. Щоб відсіч фітофторі була максимально ефективною, готуватися до майбутнього сезону потрібно ще з осені.

Фітофтора, як і багато хвороб, одного разу з’явившись у «хлібному» місці, не піде звідти по своєї волі. Селитися фітофтора може на трави, чагарники й навіть дерева. Фітофтора вкрай складно діагностується на ранньому етапі розвитку. Без спеціальних заходів вивести грибки ніяк не вийде. Влітку й восени спори попадають у ґрунт, де успішно перезимовують і знову вражають урожай по весні.

Щоб урятувати майбутні врожаї слід обробляти грядки спеціальними розчинами. Знадобиться вода й мідний купорос, який широко використовується для боротьби із грибками й цвіллю. На 1 літр теплої води розводиться 150 грамів мідного купоросу.

Коли прийде весна й зійде сніг  – для вірності можна повторити процедуру із застосуванням уже іншого засобу.

Подібним чином можна обробити ґрунт розчином марганцівки. На 10-літрове відро додаємо всього 1 г, розмішуємо й поливаємо лійкою.

Не слід нехтувати посадкою на грядках рослин сидератів (дезінфекторів). До таких культур належать біла гірчиця, редька, фацелія, календула.