Червоний мак як символ пам’яті

Головна, Новини

Друга світова війна – найкривавіша і найжорстокіша в історії людства, супроводжувалася численними злочинами німецьких нацистів і насильством світового масштабу. Величезною була кількість жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людства, скоєних у ті страшні роки, життя понад 80 мільйонів людей було обірвано.

Для цивілізованого світу 8 і 9 травня – дні пам’яті та примирення, присвячені загиблим у Другій світовій війні 1939-1945 років. Україна згадуємо і вшановуємо людей, які боролися проти нацизму. Понад 8 мільйонів українців були вбиті, закатовані чи померли від голоду. Багато  українців воювали проти нацистів у лавах союзників. Наші співвітчизники були на передовій від початку до остаточної перемоги.

У Вишгородському районі громада  віддала шану героїзму, мужності та патріотизму ветеранів Другої світової війни, вклонилися пам’яті тих, хто загинув на полях кривавих битв, у концтаборах, під час жорстоких репресій.

До меморіалів братських могил, до стел пам’яті поклали квіти виконуючий обов’язки голови Вишгородської райдержадміністрації Олексій Данчин, голова Вишгородської районної ради Андрій Анісімов та керуюча справами райради Тетяна Бражнікова, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Волотовська, військовослужбовці частини 3077 Національної гвардії України. До заходу долучилися ветерани та учасники бойових дій Другої світової, ветерани та учасники бойових дій на Сході України.

Настоятель Вишгородського храму святого князя Володимира отець Богдан відслужив поминальну службу в пам’ять усіх загиблих.

«У ці дні знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року, щоб вшанувати всіх, хто у страшному поєдинку з німецькими окупантами виборов свободу, хто своєю працею в тилу забезпечував обороноздатність країни, схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув у боях, був розстріляний у каральних акціях, замучений у концтаборах, – зазначив Андрій Анісімов. – 9 травня завжди буде уособленням непохитної стійкості та великої сили духу нашого народу, нагадуванням про те, як треба цінувати мир! Нехай мир повернеться на нашу благословенну землю, завжди панує на нашій землі злагода й добро!».

У Петрівській громаді живе три учасники бойових дій у Другій світовій війні: Олександра Городиська та Володимир Нестерчук (Нові Петрівці), Григорій Хижняк (Лютіж); інвалід війни  Петро Товстолап (Лютіж). Всього організація налічує 31 ветерана.

На знак вшанування пам’яті загиблих воїнів до пам’ятників у чотирьох селах Петрівської громади покладено квіти. У заходах взяли участь працівники Петрівської сільської ради на чолі з сільським головою Радіоном Стареньким, депутати, учасники АТО, жителі села. Поминальну службу біля братських могил та на території Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» відслужили отець Василь, отець Віктор та отець Тарас.

Ветерани не залишаються поза увагою громади. Її представники у ці дні завітали до ветеранів. Працівники центру надання соціальних послуг також тепло привітали ветеранів.

У Пірнівській громаді біля братської могили воїнам-визволителям відбувся мітинг вшанування, приурочений Дню пам’яті та примирення, Дню Перемоги. Староста Жукинського округу Олена Охай, директор, вчителі та учні Жукинської школи, місцеві жителі, депутат Пірнівської сільської ради Оксана Лапун поклали квіти до пам’ятника та меморіальних плит, на яких викарбувані імена загиблих визволителів села, вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.

Заступник голови Вишгородської районної ради Олександр Дзюба, виступаючи на мітингу, підкреслив: «Ми схиляємо голови перед пам’яттю жертв Другої світової війни, вшановуємо тих, хто боровся з нацизмом, дякуємо ветеранам за стійкість, мужність та відвагу, вони завжди будуть у серцях нащадків зразком патріотизму та сили духу».

У Поліській громаді, вшановуючи ветеранів та воїнів, які захищають нас сьогодні на Сході України, зауважили: «Пам’ять не знає часових обмежень. І поки живе пам’ять, живуть і воїни, яких ми згадуємо. Сьогодні знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року, аби з глибокою повагою згадати тих, хто виборов свободу у страшному поєдинку з нацизмом. Ціна великої Перемоги – мільйони загиблих на полях боїв, у концтаборах та на примусових роботах, навіки зламані людські долі, невимовний біль та горе учасників воєнних подій.

На жаль, 76-у річницю Перемоги ми зустрічаємо у тривожний час, коли знову доводиться відстоювати свободу та територіальну цілісність нашої держави, право самостійно вирішувати долю України і боротися за щасливе майбутнє наших дітей. Останні роки продемонстрували всьому світу, що український народ не втратив мужності та сили і учасники АТО/ООС – гідні нащадки героїв Другої світової війни.

У Славутичі на мітинг до Дня Перемоги біля пам’ятного знаку героям Дніпра зібралися ветерани війни та праці, ветерани-афганці, представники міської влади та громадських організацій. Славутичани вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку. Перший заступник міського голови Віктор Шевченко вручив ветеранам подяки міського голови та подарунки. Славутицька громада подякувала ветеранам за подвиг, за перемогу, та побажала всім міцного здоров’я, благополуччя та мирного неба.

Вічна слава воїнам, які не повернулися з війни! Низький уклін і глибока шана ветеранам та бійцям, які захищає Україну сьогодні!

Інф. «Слова»