Чому не родить абрикос

Головна, Новини

Абрикос вважається невибагливим плодовим деревом, здатним рости на будь-якому садовій ділянці і бути його прикрасою, особливо в період цвітіння. У такий довгоочікуваний літній сезон абрикос дарує свої солодкі, соковиті і корисні плоди, які є для багатьох улюбленим фруктовим ласощами. Зазвичай дерево приносить рясні врожаї, але в деяких випадках процес плодоношення може не розпочатися з різних причин, пов’язаних з неправильним доглядом за плодовою культурою.

Неправильний догляд за абрикосом – недостатній полив і підживлення, нерегулярне проведення обрізки і профілактика проти шкідників і хвороб. Рекомендується комплексний догляд протягом усього року. Почати порятунок дерева необхідно з визначення причини, серед яких є найпоширеніші.

ПОЛИВ. Абрикос не любить надлишку вологи в грунті і застою води, так як це призводить до ущільнення грунту. Дереву необхідна пухкий і добре проникний грунт. При випадінні регулярних опадів додаткові поливи рослині не потрібні, такого природного зволоження цілком достатньо.

Обов’язкові поливи повинні бути в початковий період і в період активного росту пагонів (приблизно в квітні і в травні), а також за 10-15 днів по дозрівання плодів і ще раз приблизно в листопаді.

ПІДЖИВЛЕННЯ. Досвідчені садівники рекомендують для молодих культур використовувати органічне підживлення, а для повноцінного плодоношення дерев потрібні добрива з мінеральними компонентами. Мінеральні підживлення рекомендується вносити в грунт один раз на рік. Це суперфосфат в кількості приблизно 900 г, аміачна селітра – близько 400 г і хлористий калій – 250 г.

ПРОВЕДЕННЯ ОБРІЗКИ. Якісний і рясний урожай абрикоса залежить від своєчасної і регулярної обрізки молодих пагонів, які ростуть від основних скелетних гілок. Обрізуванню підлягають тільки пагони, які досягли довжини від 35 до 50 см і ті, які ростуть усередину крони або вертикально. Можна проводити і подвійну обрізку, що також сприяє урожаю. На початку березня проводиться перша, а середині червня друга. Після першої обрізки з’являється велика кількість нових пагонів з квітковими бруньками. Друга обрізка полягає в прищипування верхньої бруньки на молодих гілках і сприяє зростанню пагонів, на яких відбувається формування квіткових бруньок для наступного сезону. Вони (нові пагони) захищені від весняних заморозків, так як зацвітають на тиждень-півтора пізніше звичайного.

Якщо перестало плодоносити доросле дерево, то йому необхідна омолоджуюча обрізка. Процедурі піддаються не тільки нові пагони, а й старі скелетні гілки.

ВЕСНЯНІ ЗАМОРОЗКИ. Нічні заморозки в квітні-травні часто є однією з головних причин відсутності плодоношення. Різкі перепади денних і нічних температур в період цвітіння абрикоса призводять до обпадання квіток або до їх неможливості запилюватися. Заморозки і цвітіння – це, частіше за все, нульовий урожай плодів.

Якщо відкласти період цвітіння на більш пізній термін, то заморозків можна буде уникнути. Дерево зацвіте пізніше, якщо: рясно полити дерева в кінці осені; утрамбувати сніг біля стовбурів в кінці лютого – на початку березня; у березні провести побілку стовбурів, використовуючи для цього вапняний розчин; використовувати задимлення; застосовувати ауксини.

Ауксини – спеціальні розчини для обприскування плодових дерев, які застосовуються пізньої осені і можуть відсунути початок цвітіння приблизно на 7-10 днів.

СКЛАД ГРУНТУ І МІСЦЕ ПОСАДКИ. Не рекомендується вирощувати абрикос на ділянці, який піддається протягам і різких поривів вітру. Добре, якщо поблизу росте хоча б один абрикос, який стане деревом-обпилювачем і буде гарантом регулярного і рясного врожаю.

Повноцінне плодоношення залежить і від грунту, на якій ростуть плодові дерева. На земельній ділянці з абрикосом необхідний родючий грунт з хорошими дренажними властивостями. Обмін повітря і проникнення вологи – її основні складові. Абрикос не любить глинисті грунти, а також ділянки з розташованими поблизу грунтовими водами.

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ. Профілактичні заходи в весняний і осінній період захистять абрикос від навали шкідників і появи хвороб, які також є причиною нерегулярного врожаю. Рекомендується проводити обприскування культур бордоською рідиною (двовідсотковим розчином). Регулярний і правильний догляд за абрикосовим деревом потрібно починати від покупки і посадки молодого саджанця і продовжувати протягом усього його життя. Працьовитість, турбота і увага до плодову культуру обов’язково принесуть довгоочікуваний рясний урожай.