Чи шкідлива гіперсалівація?

Головна, Новини

Будь-яка зміна кількості слини, як у бік її збільшення, так і зменшення,  викликає у людини відчуття дискомфорту. Однак, не звертати уваги на такі зміни не можна, так як це свідчить про серйозні розлади здоров’я.

Слина – змішаний секрет слинних (привушних, підщелепних, під’язикових, малих слинних) залоз, що виділяється в порожнину рота і бере участь в травленні. Гіперсалівація (слинотеча) – збільшення секреції слинних залоз.

Причини рясного слиновиділення можуть бути різними: хвороби шлунково-кишкового тракту: гастрит і виразка шлунка; дисфункції печінки або підшлункової залози; пухлини внутрішніх органів; запальні процеси в ротовій порожнині: пародонтит, стоматит і гінгівіт; захворювання слинних залоз; зубні протези; при хворобах нервової системи, зокрема хвороби Паркінсона та інших супутніх захворюваннях; гормональні зміни; авітаміноз і зниження імунітету, особливо це проявляється при нестачі вітамінів групи В, а також Е і А; нервові навантаження, стреси, депресії, психологічні травми і емоційне напруження;  зловживання деякими лікарськими препаратами, алкоголем.

Буває, що причина підвищеного слиновиділення  симптом сильної інтоксикації організму при отруєнні ртуттю, йодом, міддю, миш’яком або фосфатами.

Правильніше за все звернутися до терапевта, і він допоможе встановити справжні причини рясного слиновиділення, після чого призначається прийомом спеціальних препаратів.

При хворобах ротової порожнини лікування рясного слиновиділення не проводиться, так як виділення слини є захисною реакцією. В інших випадках слід усунути ті захворювання, які викликають такий стан.

Народна медицина рекомендує відвари з кропивою і звіробоєм. Відмінним засобом є компот і сік з айви. Щоб зменшити слиновиділення, можна полоскати рот настоєм ромашки, кори дуба або звичайною олією. Олійне полоскання також покращує стан зубів і ясен, допомагає очищенню організму від токсинів, служить профілактикою інфекцій. Після закінчення процедури олію слід виплюнути, прополоскати рот теплою водою і почистити зуби як зазвичай.

Також допоможе корекція раціону: обмежте вживання картоплі, макаронів, хліба, гарбуза та інших крохмалистих овочів. Намагайтеся виключити з раціону гостре, солоне, жирне, гаряче.