Дива трапляються

Головна, Новини

У липні 2018 року двадцятирічний Джо Дімео заснув за кермом на трасі у Нью-Джерсі (США), машина перекинулась та спалахнула. Перехожий витягнув його з машини до того, як вона вибухнула, але Дімео отримав опіки майже 80% тіла.

Його госпіталізували в опікове відділення лікарні, більше двох місяців провів в медичній комі. Він вижив, але ушкодження були надто серйозними: він залишився без повік, вух та більшої частини пальців. У нього також були сильні рубці на обличчі та шиї, які обмежували рухи, шрами частково закривали очі. Джо пережив більше 20 хірургічних втручань, які лише трохи покращили ситуацію з руками та обличчям.

Третього лютого лікарі медичного центру Нью-Йоркського університету повідомили, що після 23 виснажливих годин операції,  Дімео повертається до повноцінного життя після першої у світі успішної трансплантації обличчя та рук. До операції було залучено 140 медиків різних спеціальностей.

Складному пацієнту з’єднали його власні і донорські сухожилля, нерви і судини тонкими швами, а також пересадили все обличчя, включаючи лоб, брови, ніс, повіки, губи, вуха і лицьові кістки. Джо Дімео провів 45 днів у реанімації та ще два місяці вчився відкривати повіки та робити щось своїми новими руками. Операція відбулася в серпні 2020 року, але лікарі не поспішали з остаточним оголошенням успіху операції, щоб обличчя та дві руки точно прижилися. «Ми хотіли, щоб операція не лише покращила його зовнішність, а й відновила повний функціонал, особливо рук», – розповів Едуардо Родрігез, директор нью-йоркської програми трансплантації обличчя.

Адже раніше хірурги вже двічі проводили пересадку обличчя та двох рук, але обидві спроби були невдалими. Один пацієнт помер від ускладнень, а іншому довелося ампутувати руки після того, як вони не змогли прижитися.

Зараз Джо займається реабілітацією – по п’ять годин щодня – і є найвмотивованішим пацієнтом, він хоче займатися спортом, полюбляє гольф та хоче повернутися до повноцінного життя. Вже зараз він може самостійно займатися фізичними вправами та робити сніданок.