Etno Fashion Show «Відомі жінки Вишгородщини»: огортали теплом і любов”ю барвисті хвилі краси й добра

Головна, Новини, Слайд

Непересічною демонстрацією успішності, краси й талантів стало Etno Fashion Show «Відомі жінки Вишгородщини» – атмосферне свято українських традицій у сучасному контексті, котре напередодні свята осенин 17 вересня вперше відбулося у Вишгороді, в Музеї давньоруського гончарства.

Організаторами неповторного ETNO Fashion Show «Відомі жінки Вишгородщини» виступили Вишгородський історико-культурний заповідник та його директор, діяч культури, кандидат історичних наук Влада Литовченко, яка й ініціювала захід.

16 успішних жінок – педагогів, медиків, журналістів, представниць органів влади та громадських організацій, творчих і бізнесових професій цього дня вийшли на імпровізований подіум. Яскравим доповненням їхніх образів в українському стилі стали чудові  вінки та намисто ручної роботи відомого українського дизайнера та засновниці етнопроєкту «Творча майстерня «Mila Ukraina» Міли Ведєньєвої, яка наповнила новим баченням традиційний народний аксесуар.

«Я давно мріяла зробити такий захід у Вишгороді, і нам усім разом це вдалося –   організаторам, учасницям партнерам. Ми переконалися, наскільки це важливо не лише для збереження та популяризації нашого національного вбрання, а й для підтримки митців, які бережуть і розвивають традиції. Зокрема, приємно, що головні аксесуари свята – дизайнерські вінки – створила Міла Веденьєва, жителька села Лютіж Вишгородського району. Вона є не лише творчою особистістю, а й людиною активною життєвою позицією, громадською діячкою.  А представили чудові вироби особливі, унікальні жінки Вишгородщини, які яскраво продемонстрували етнічний напрямок у сучасній українській моді, глибину наших непересічних традицій. Ми знаємо, що світ врятує не лише краса, а краса людських стосунків, людської діяльності», – зауважила директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

Під час ETNO Fashion Show у цей теплий осінній день учасниці свята, виходячи на імпровізований подіум під спеціально підібрану до кожного образу мелодію, привернули увагу до унікальних традицій українського вбрання, яке за самою своєю суттю служило символом приналежності народу і оберегом для людини й родини.

Ведучий ETNO Fashion Show – відомий український актор і співак, заслужений артист України Віталій Борисюк представляв кожну учасницю проєкту, а ще – прагнув повніше розкрити грані непересічних особистостей.

«Я вражений неймовірними жінками Вишгородщини, які вже знайшли себе в цьому житті, які вже щасливі – це видно по їхніх очах, і вони своєю енергетикою, своїм творчим запалом надихають всіх земляків, прославляють свій край. Приємно, що організатори свята знайшли можливість це показати. Директор ВІКЗ Влада Литовченко робить колосальну роботу, вплітаючи сучасний контекст у  музейну справу, надаючи нового, сучасного бачення автентичним традиціям», – зауважив Віталій Борисюк.

Так, і учні, і вчителі, і родина, і громадськість побачили в новому образі  знану  у місті та області директора навчально-виховного комплексу «Вишгородська міська гімназія «Інтелект» – ЗОШ I ступеня» Інну Шубко –  депутата міської та обласної ради двох скликань, почесного громадянина міста Вишгорода, лауреата премії Верховної Ради України. Вона – керівник, якого поважають та люблять колеги, учні. Результати роботи очолюваного нею педагогічного колективу  – високі здобутки та нагороди: золоті медалі Міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти». А ще пані Інна – любляча мама, бабуся, вірна подруга.

Інна Шубко розповіла, щозавжди мріяла стати вчителем. «Я вже майже 35 років в цій професії, і не шкодую. Я дуже хочу, щоб всі вчителі нашого навчального закладу були здоровими, успішними, приходили на роботу усміхненими. І такими ж усміхненими поверталися додому – до своїх чоловіків і дітей», – каже Інна Шубко.

Також стало відомо, що голова Вишгородської районної ради Ірина Правдива прагне завжди навчатися і для цього використовує різні форми –  семінари, тренінги, форуми. Любить подорожувати та читати різнопланові книги. А улюблена пісня – «Фантастична жінка» у виконанні співачки Таяни. Свою роботу Ірина Правдива позиціонує як цікаву і відповідальну, хоча й так склалося нині, що нині у нас здебільшого чоловіки займають керівні посади – на рівні району, області й держави.

«Сьогодні політика спрямована на гендерну рівність. І ми – активні, відповідальні, креативні жінки  повинні брати активну участь у формуванні державної політики на всіх рівнях. У моїй роботі – з чоловіками подекуди доводиться вступати в дискусії. Як переконати чоловіків? Кожна жінка є мудрою. Ми дивимося у вічі чоловікам і кажемо: будь ласка, це треба зробити. І обов’язково з посмішкою. Адже жіноча посмішка – це також переконливий аргумент!», – зауважує Ірина Правдива.

Імпровізованим подіумом неспішно пройшла у вінку й директор технічного ліцею Національного технічного  університету України «КПІ» Лариса Савчук. А щоранку в один і той самий час вона поспішає на роботу-елегантна, жінка, яка вже 30 років віддає дітям Вишгорода свою любов, душевне тепло, знання. Креативний, творчий педагог і неординарний керівник, для якої головне –  не тільки пошук шляхів удосконалення навчального процесу на основі новітніх технологій, а створення у ліцеї атмосфери підтримки, комфорту і для учнів,  і для вчителів.

«У нашому навчальному закладі здобувають знання  учні з п’ятого по одинадцятий клас. Ми всі різні – і вчителі, й учні, і враховувати це обов’язково потрібно.  Коли ми це робимо  – тоді й співпадають наші планита погляди, і тоді ми отримуємо добрі результати», – підкреслила Лариса Савчук.

Пасує вінок і  директору Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір’я»  Олесі Горготі. Своє життя присвятила Україні та освіті кандидат філософських наук, правознавець, експерт з гендерної ідеології, громадська активістка, співзасновниця громадської організації «Варта життя», що захищає сімейні цінності, життя та гідність людини. Отримує велике задоволення від своєї роботи, адже там може прислужитися і дітям, і українській освіті. А шкільна родина у неї велика – майже 2000 талантів!

«Отримала море задоволення від чудового заходу у ВІКЗ на запрошення пані Влади Литовченко. Це свято краси, харизми і національного колориту. Кольори моєї сукні обрані за червоно-білими барвами герба Івана Мазепи, якого я обожнюю. Дизайнерський вінок – від Mila Ukraina – чарівної, творчої і життєрадісної жінки. В українській традиції вінки носять дівчата до шлюбу, але такий королівський вінок можна одягати в будь-якому віці!», – розповіла Олеся Горгота.

Із несподіваного боку розкрилась під час свята керуюча справами виконавчого апарату Вишгородської районної ради, депутат Вишгородської міської ради двох скликань Тетяна Бражнікова. Вишгородці знають, що пані Тетяна є автором багатьох громадських ініціатив та соціальних проектів, серед яких – «Громадський бюджет», «Йога для людей поважного віку», «Стипендія для талановитих дітей та обдарованої молоді». Нагороджена відзнакою «Українська берегиня». А ось про те, що ця жінка, яка обожнює своїх дітей, пише вірші та казки для багатьох стало новиною. Також пані Тетяна професійно займається спортивним плаванням, а ще практикує медитації на природі та співає.

«Щиро дякую Владі Литовченко та колективу Вишгородському історико-культурному заповідника за бездоганну органiзацiю культурно-мистецького, благодiйного заходу, та за запрошення! Збереження і популяризація національного надбання – вишитого одягу – об’єднало всіх учасникiв заходу! Рада була зустрiтися з друзями та познайомитись з новими цiкавими, успiшними i талановитими людьми! З нетерпiнням очiкую нових зустрiчей та заходiв i готова долучитись до органiзацiï!», – зазначила Тетяна Бражникова.

Світлана Рулевська – голова Вишгородської районної організації Товариства Червоного Хреста України – завжди мріяла працювати у цій організації, бо ж вірить в світло, яке є в кожному із нас. Ця позитивна та життєрадісна жінка, мама двох синів, знаходить час ще й для того, щоб писати вірші та прозу, грати в театрі.

«Мені дуже пощастило з моїм колективом, це та сила, яка змінює світ. Я дуже ціную і поважаю своїх колег. Я представляю на святі навіть не себе, а свою організацію», – розповіла Світлана Рулевська.

У розкішному вінку пройшлась подіумом Ірина Литовченко – директор товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція газети «Слово», журналіст, депутат Вишгородської районної ради, волонтер

Віталій Борисюк звернув увагу, що колеги відзначають пані Ірину, як талановитого керівника, професіонала своєї справи. Разом із однодумцями створила один із перших благодійних фондів у Вишгородському районі, який займався допомогою воїнам АТО та переселеним особам зі Сходу України. Пані Ірина – має життєве кредо «Хочеш бути щасливою – будь нею!». Найбільше досягнення у житті – народження сина Івана, якому нині 15 років.      

«Щиро дякую пані Владі Литовченко за запрошення. Ви подарували незабутні емоції, які надовго залишаться в споминах. Завдяки вашому проекту кожна учасниця відчула себе не лише красивою, привабливою, неперевершеною жінкою, а й частинкою прекрасної української автентичної культури. Організація, проведення та атмосфера заходу мене вразили. Все було довершено! Прикрасою заходу стали дизайнерські вінки майстрині Міли Веденьєвої», – поділилась емоціями Ірина Литовченко.

На Etno Fashion Show «Відомі жінки Вишгородщини» змінила  білий лікарський халат на барвисту вишиванку та розкішний вінок і директор комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Вишгородської міської ради Оксана Морозова – лікар-терапевт з 20-річним досвідом, громадський діяч, голова та співзасновник громадської організації «Асоціація лікарів первинної ланки медицини», депутат Вишгородської міської ради.

«Свято, організоване колективом Вишгородського історико-культурного заповідника на чолі з директором Владою Литовченко стало справжнім сплеском добра, позитивних емоцій. Адже позитивне сприйняття світу добре впливає на здоров’я. То ж давайте разом позитивно мислити, позитивно діяти! Будьте здорові!»,  – закликала Оксана Морозова.

У новому амплуа на святі виступила і Людмила Черв’яківська – одна із засновниць та директор ресторану «Галс».  У вільний час багато подорожує, улюблене місто – Венеція, улюблена країна –  Таїланд. За час карантину заново відкрила для себе Україну та її мальовничі куточки. Пані Людмила любить своє місто і Україну. Квітка Цісик, Христина Соловій, Оксана Муха –   її улюблені співачки.

«Нашому підприємству – 29 років. Ми практикуємо українську і європейську кухню. А ще – печемо різноманітні пиріжки за старовинними традиціями. Дівчата приходять о другій годині ночі, ставлять опару, проходить традиційний процес до випікання пиріжків, і вони виходять найсмачнішими у Вишгороді! Хочу побажати, щоб усі люди усміхалися!».

Також участь у модному показі взяли інші жінки.

Олеся Тарасенко – громадський діяч, шеф-редактор першого блог-журналу України «Lucky Ukraine». Голова Клубу успішних жінок – Київ (2021). Виконавча директорка Всеукраїнської організації роботодавців санаторно-курортних та оздоровчих закладів. Організатор та рекордсмен рекорду України «Найбільше родинне дерево з людей у вишиванках» та «Безкінечне коло у вишиванках, як символ вічного життя Українського роду».

Мар’яна Чікало – українська професійна художниця, креативний редактор першого блог-журналу « Lucky Ukraine».   

Ольга Марцинко – генеральний  директор «33 телеканал». Магістр журналістики та правознавства, автор телевізійних проектів та журналістських розслідувань, диктор та ведуча.

Олена Ємельянова – архітектор, дизайнер, реставратор. Топ-100 успішних жінок України, «Леді Сам мер 2020», модель +60.   

Алла-Анастасія Розумовська – громадський діяч, незалежний партнер німецької компанії «LR Health&Beauty» («Здоров’я та Краса»), увійшла до національного рейтингу   «ТОП-100 видатних жінок Київщини» та «ТОП-100 успішних українців».

Ксенія Тейлор – відома українська письменниця, автор книжок у жанрі нон-фікшн з квантової психології, психотерапії, особистого розвитку, та книг для жінок і романів – фентезі.

Бурхливими оплесками учасники та глядачі «ETNO Fashion Show «Відомі жінки Вишгородщини» зустрічали голову департаменту культури всеукраїнської громадської організації «Територія жінок», засновницю етно-проекту творча майстерня «Mila Ukraina» – Мілу Веденьєву – автора неповторних барвистих вінків, у яких виходили учасниці свята.

«Перша моя колекція вінків була створена у 2015 році для дівчат із села Лютежа, до свята села – коли мої вінки, які я виготовляла для себе, помітило керівництво села і запропонувало одягти в такі обереги й інших жительок села. До речі, ці вінки дуже добре сидять на голові, оскільки правильно відцентровані. У них можна не лише без жодного  дискомфорту ходити цілий день, а й танцювати, навіть стрибати через вогнище! На ETNO Fashion Show у Вишгородському історико-культурному заповіднику ми кожній учасниці ретельно підбирали вінок і намисто. Для мене, як для автора, величезне задоволення – спостерігати, як діє справжня магія перевтілення. Творча майстерня Mila Ukraina дякує за запрошення на таку велику подію. Кожна жінка, яка була присутня на святі, як окрема квітка, своєю постаттю, діями, мріями та думками об’єдналися в один неймовірний букет, в один неймовірний віночок любові, натхнення та радості! Дякую директору ВІКЗ Владі Литовченко, всім співробітникам Вишгородського історико-культурного  заповідника за запрошення та приємну співпрацю», – зазначає Міла Веденьєва.

Доповнили шоу яскрава фотовиставка талановитої української дизайнерки й автора проекту «Etno fashionby Katerina Potlova» Катерини Потлової та роботи української професійної художниці, креативного редактора першого блог-журналу «Lucky Ukraine» Мар’яни Чікало.

Святкову атмосферу підтримували й виступи талановитих музикантів та виконавців. Прозвучали музичні твори у виконанні юних вишгородчанок – сестер Марії та Тетяни  Клименко. Марія – студентка Київської муніципальної академії ім. Глієра. А Тетяна –  студентка академії мистецтв ім. Павла Чубинського.

Також учасниць свята привітав своїм музичним виконанням ветеран української естради і джазу Сергій Птушко, який працював разом із Назарієм Яремчуком та Володимиром Івасюком у ансамблі «Смерічка», нині він  – учасник проекту «Легенди світового джазу» та автор джазових композицій.

Порадувала виконанням власних пісень  композитор та автор Марі Пежо.

«На ETNO Fashion Show кожен бажаючий мав можливість долучитись до доброї справи, адже організатори свята поставили і благодійну мету: зібрати кошти, на підтримку маленького жителя Вишгорода  Богдана Шкути, якому три з половиною рочки і який дуже потребує допомоги небайдужих людей. Цієї мети ми також досягли! Зібрані кошти організатори вже передали бабусі Богдана», – розповіла Влада Литовченко.

«Один із найяскравіших  моментів мого життя!», «Така краса, що й очей не відвести!» «Неймовірний захід з дуже благодійною метою: зберегти цінність та нагадати про актуальність й популярність українського національного одягу, а також подарувати шанс на здорове й щасливе життя маленькому хлопчику. Майже кожна жінка матір – а чужих дітей не буває!» «Досі прекрасний настрій і після смак» – ось лише кілька з численних відгуків учасників і глядачів про ETNO Fashion Show, з побажаннями продовжити традицію таких заходів. Вони безсумнівно свідчать про те, що мети свята досягнуто.

Інна КОСЯНЧУК

Партнери ETNO Fashion Show.

PR агенція «Lucky Ukraine (засновник-Олеся Тарасенко).

Etno fashionby Katerina Potlova – партнер фотовиставки.

Творча Майстерня Mila Ukraina,  «Квіткова майстерня».

Магазини «Квіти» та «Агроном» .

Екоферма «Бабині кози».

Сімейна ферма «Е Коза».

Ресторан «Галс».

WineEgoist.

Інформаційнй партнери.

«Слово» – щотижнева газета Вишгородщини.

Киев Vласть – інформаційне агентство.

«Моя Київщина» – інформаційне агентство.

«Погляд» – інформаційна агенція.

«Сільське  життя».

Інформаційний портал «Lucky Ukraine».

Інформаційне агентство «Укрпрес-Інфо».

33 канал.

Також колектив Вишгородського історико-культурного заповідника висловлює вдячність Державному професійно-технічному навчальному закладу «Київське вище професійне училище водного транспорту» за роботу на святі майбутніх фахівців своєї справи – за спеціальністю кухар-офіціант; представникам косметичної кампанії «МЕРІ КЕЙ» за чудовий макіяж для учасниць шоу; винному бутіку і винному концерну у самому серці міста Києва «WINE EGOIST» («Він Егоїст»); українському виробнику одягу – бренду «Cat Orange»  – за одяг для гостинної господині свята.