Громади навчать управляти землями

Головна, Новини

Українські громади отримали право управляти власними земельними ресурсами – тож наразі перед ними стоять амбітні завдання у цій площині та нові вимоги до планування територій на місцевому рівні. На цьому наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

«Якщо раніше громада управляла територією, яка була в межах забудови населених пунктів, сьогодні децентралізація значно розширила горизонти її управління. Водні, лісові ресурси, землі сільськогосподарського призначення – тепер громади їх господарі. Завдання – не тільки провести інвентаризацію таких ресурсів та їх оцінку, але й розробити комплексні плани просторового розвитку. Тільки так можливо ефективно управляти цим стратегічним ресурсом. І у цих питаннях громадам потрібна допомога», – зазначив В’ячеслав Негода.

У  Міністерстві громад та територій звертають увагу, що у межах проєкту «Підтримка громад в управлінні землями», який запроваджує громадська спілка «Укргео», заплановані навчання та консультації, вивчення досвіду кращих практик управління земельними ресурсами, напрацювання пропозицій щодо розв’язання проблемних питань земельних відносин на національному рівні тощо.

Також Мінрегіоні зазначають, що реалізація цього проєкту допоможе громадам у всіх областях України впровадити сучасні інструменти управління землями. Бенефіціарами проекту стануть, насамперед, територіальні громади, їх голови та землевпорядники. Планується охопити щонайменше 800 територіальних громад.