Хто порушує карантин

Головна, Новини

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» з 8 по 24 січня в Україні діють посилені карантинні обмеження.

Встановлені карантинні правила не всім зрозумілі. Зокрема, чому в супермаркетах не продають промислові товари першої необхідності, якщо ось вони, виставлені на полицях? Чому їх потрібно замовляти через інтернет, додаючи додаткової мороки й собі, й співробітникам тих же супермаркетів? Цими питаннями без відповідей у перші дні карантину щедро ділилися користувачі соцмереж. З”являлися вони й на сторінках вишгородських Фейсбук-спільнот.

Президент Володимир Зеленський дав завдання Кабінету Міністрів якнайшвидше провести детальну комунікацію з громадськістю щодо нинішніх карантинних обмежень.

А прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що в Україні такі карантинні обмеження значно м’якші, ніж у європейських країнах.

Так, він розповів, що у багатьох країнах жорсткий локдаун триває значно довше, ніж два-три тижні та постійно продовжується, і нерудко супроводжується комендантськими годинами.

Натомість в Україні працює транспорт, кіоски, продаються продукти харчування й побутова хімія. Тим часом як, за його словами, при локдауні в європейських країнах у продуктових магазинах не продається нічого, крім власне продуктів – гігієнічні засоби, побутова хімія, одяг тощо.

Денис Шмигаль зазанчив, що всі санітарно-епідеміологічні служби, Міністерство охорони здоров’я і світовий досвід свідчать, що після свят обов’язково настає зростання заражень, тому зараз запровадження суворіших норм карантину “є дуже правильним рішенням і дасть змогу уникнути катастрофи”.

А тим часом поліція стежить за порушниками запровадженого в Україні локдауну.

Зокрема, за три дні перші його дні в Україні поліцейські виявили порушення карантинних обмежень у роботі 1658 суб’єктів. Зокрема 1314 порушень – у суб’єктів торговельного та побутового обслуговування, 264 – розважальних закладів та закладів харчування, 40 – торговельно-розважальних центрах, 22 – спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, 18 – непродовольчих ринків.

За виявленими порушеннями складено 848 адміністративних протоколів за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та винесено 3658 постанов за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП. Також відкрито одне кримінальне провадження за ст. 325 Кримінального кодексу України (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням).

Всього ж упродовж обмежувальних заходів до органів поліції надійшло 154 200 повідомлень, пов’язаних з порушенням карантинних заходів.

Поліцейські склали 68 035 адміністративних протоколів. З них 16 105 – на працівників підприємств, установ, організацій та інших осіб, 8531 – водія транспортного засобу, 7023 – керівників торговельних закладів та установ харчування, 2015 – керівників підприємств, установ та організацій.До суду направлено 66 642 адміністративні протоколи.Також поліцейські винесли 69 696 постанов про вчинення правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 44-3 КУпАП.

Джерела: Укрінформ, Національна поліція України