І постав відроджений храм

Головна, Новини

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 25 грудня звершив освячення новозбудованого Спасо-Преображенського храму Межигірського чоловічого монастиря, що розташований біля Нових Петрівців.

Цей монастир існував у місцевості Межигір’я від часів Хрещення Руси-України аж до 1935 року. У XXI столітті з Божого Промислу Спасо-Преображенський чоловічий монастир відроджений та належить до єдиної Помісної Української Православної Церкви.

Предстоятель Православної Церкви України після освячення храму очолив у ньому першу Божественну літургію. Його Блаженству співслужили настоятель храму ігумен Спиридон (Матіящук) та запрошене духовенство.

За богослужінням ігумен Спиридон за ревне служіння Церкві був піднесений до сану архімандрита.

Під час відправи лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Наприкінці літургії Блаженнійший Митрополит Епіфаній звернувся до вірян з першосвятительським словом й привітав громаду з освяченням престолу й храму.

«Ми освячуємо храм і відновлюємо разом з вами історичну пам’ять, бо колись на цих пагорбах, на цьому святому місці, майже тисячоліття діяв Спасо-Преображенський монастир. Були різні часи, часи розквіту і часи занепаду, але остаточно діяльність монастиря була припинена у 1935 році безбожною більшовицькою владою. Настав час збирати розкидане каміння. Свого часу його розкидали наші попередники, але нам випала особлива місія – збирати це каміння і відроджувати історичну пам‘ять, пам‘ять про святині нашого українського народу. Впродовж останніх п’яти років на цьому місці відроджується ця давня святиня і ми віримо, що вона відновиться у всій своїй красі», – наголосив Митрополит Епіфаній.

«Сьогодні ми вдячні Богові, що Господь благословляє кожному із нас брати участь у відродженні давньої святині. Якби Господь не благословив, то не було б побудовано цього храму. Ми пригадуємо ті події, які вирували декілька років тому. Завдяки повороту, який відбувся в час Революції гідності, стало можливим саме на тому місці, де існував храм і монастир, відродити сьогодні цю першу святиню, яка покладе початок відновлення і відродження монастиря, що тут діяв упродовж багатьох століть», – додав Блаженнійший владика.

На завершення відправи Предстоятель Православної Церкви України вручив орден святого архістратига Михаїла II ступеня меценатам Денису Тарахкотелику, Мирославу Могилю, а також Благословенні грамоти Олені Могиль, Юлії Карачун, Геннадію Демінському, Станіславу Моїсеєву та регенту хору Світлані Мельниченко.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Прес-служба Київської  Митрополії

Української Православної Церкви