Компаньйони для гірчиці

Головна, Новини

Гірчиця як сидерат володіє як корисними, так і шкідливими властивостями. Перед тим як засадити нею ділянку, не зайвим буде дізнатися, які проблеми може принести ця культура при недотриманні сівозміни та загущених посадках.

Гірчиця не повинна рости на ділянці до і після хрестоцвітних (представників свого ж сімейства), так як вона піддається схожим недугам. Рослина часто стає переносником кили. Збудник цього небезпечного захворювання живе в землі і здатний вражати не лише гірчицю, а й редьку, капусту білокачанну і пекінську, редис, брукву, ріпу.

Найбільш сприятливі сусіди для гірчиці — це картопля, бобові культури та пасльонові. Жодна з хрестоцвітних рослин не повинна потрапляти на «гірчичну» грядку мінімум протягом чотирьох років.

На гірчиці живуть і розмножуються хрестоцвіті блішки. Вони зимують у верхньому шарі ґрунту, в біля кореневої зони рослини. Із настанням весни вони вибираються на поверхню землі, накидаються на розсаду капусти і редису. В результаті цей шкідник може знищити всі молоді паростки.

Закислення ґрунту. Коріння гірчиці в період активного зростання виділяє в землю деяку кількість сірки. Чим густіше культура посаджена на ділянці, тим більше сірки накопичується в ґрунті. Через деякий час надлишок елементу призведе до сильного закислення всіх шарів ґрунту.

Щоб цього не було, необхідно підживлювати землю вапном, попелом або доломітовим борошном. Ці добрива слід вносити дуже глибоко або проводити кілька таких процедур, поєднуючи їх з поливами.

Рекомендується також щороку чергувати сидерати або поєднувати їх, підбираючи для гірчиці компаньйонів. При цьому важливо виключити занадто густі посадки, уникати простою ґрунту та надмірне його зволоження.

Гірчицю висівають розкиданням насіння по ділянці. Протягом кількох наступних днів воно просто лежить на землі, поки не почне пускати коріння. Потім з’являються молоді паростки. Цих кількох днів може вистачити птахам, щоб атакувати посів і все склювати.

Навіть якщо насіння після розкидання присипати шаром ґрунту, його виявлять більші птиці, варто лише «засвітитися» одній насінині. Ненажерливі граки не покинуть ділянку, поки все не поїдять. Насіння часто вимивається з ґрунту дощами. Опинившись на поверхні ґрунту, воно точно не залишиться непоміченим птахами.