Козаровицькі дошкільнята чекають новосілля в «Капітошці»

Головна, Новини, Слайд

У селі Козаровичах батьки дошкільнят з нетерпінням чекають відкриття нового дитсадочка. Багато хто вже дочекався пори, коли вже не дітям, а внукам дошкільний заклад потрібне. Адже садочка в Козаровичах немає з 80-х років минулого століття. Вважайте, років тридцять батькам доводиться возити своїх малят до Вишгорода, а то й до Києва.

Однак скоро ситуація має змінитися. У Козаровичах завершують будівництво нового садочка з веселою назвою «Капітошка» на 75 місць. Вірніш – саме будівництво завершили, тепер заклад – на стадії облашування.  Новий ДНЗ дасть змогу забезпечити належною дошкільною освітою на місці діток не лише з Козаровичів, й з навколишніх населених пунктів. А ще – розвантажить ті дитсадки, які нині відвідують діти жителів Козаровичів.

Цей дитсадок будувався чотири роки.  Власне, ще у вересні минулого року у Київській облдержадміністрації  були переконані, що до початку 2021 року його вдасться відкрити. Однак плани трохи зсунулися в часі. Адже діти мають прийти у повністю впорядковане приміщення і почуватися там комфортно. Спорудження садочка в  Козаровичах відбувалося з різних джерел, відбулося кілька коригувань кошторису.  Торік спорудження  увійшло до  за ініційованої президентом України програми «Велике будівництво». Вартість проєкту складає 46,3 млн грн. Обсяг фінансування у 2020 році становив  19,6 млн грн.Торік було фактично профінансовано 14,6 млн грн, зокрема 9,8 млн грн з обласного та 4,8 млн грн з районного бюджетів.

«Відсутність дитсадка в селі Козаровичі призводить до неналежного дошкільного виховання дітей та порушення конституційних прав громадян на освіту. Зараз ми виправляємо цю ситуацію не лише у цьому селі, а й по інших населених пунктах області», – зазначив голова Київської облдержадміністрації Василь Володін.

За словами Димерського селищного  голови Володимира Підкурганного, «Капітошка» – п’ятий дитсадочок, який розташований  на території нинішньої Димерській об’єднаної територіальної  селищної ради. І  перший, будівництво якого відбулося за роки незалежності. Звісно, дошкільні заклад ремонтували, реконструювали, але саме цей побудований з нуля.

«Дуже багато людей були дотичні до цього процесу. І навіть нині ще трошки коштів на завершення робіт з благоустрою ще не вистачило. Дофінансовуватися справа буде з місцевого і обласного бюджетів за принципом спів фінансування», зазначає Володимир Підкурганний.

Очолить «Капітошку»  Валентина Тимошенко, педагог з 25–річним стажем, відмінник освіти. Вона задоволена тим, у яких умовах будуть перебувати  виховуватись діти, а вже надійшло 70 заяв від батьків. Показує нещодавно привезені гарні яскраві меблі – столи і стільчики, дитячі ліжка, і навіть ігрові меблі – «кухню», «лікарню» – тобто те, що допомагатиме розвивати дітей. З гордістю говорить про встановлену теплу підлогу, про те, що очікують сучасну гімнастичну стінку, і навіть біле електронне піаніно.

«Все це встановлять у фізкультурно-музичній залі, де  будуть проводитися відповідні заняття. А ще – музичні свята, дитячі ранки. До речі, діти демонструватимуть свої таланти не тільки в садочку, а й на території села. Я за свою багаторічну роботу постійно переконувалася, що діти люблять і хочуть виступати, роблять це із задоволенням, і так само із задоволенням глядачі сприймають такі виступи», – розповідає Валентина Миколаївна.

У «Капітошці» буде чотири групи: одна ясельна і три дитсадківських. Кожна з них має свою назву: «Мамине сонечко», «Метелики», «Ромашка», «Веселі краплинки». У кожній групі – своя «фішка» – яскраві картини, намальовані на стінах відображають назви груп і мають створювати додаткових приємний настрій дітям. Розробляв ескізи і завершує створення картин художник-оформлювач, архітектор за фахом Володимир Тимошенко.

Офіційно садочок  матиме складну назву:  Комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти «Центр розвитку дитини» «Капітошка» Димерської громади. Валентина Миколаївна пояснює, що це пов’язано з багатофункціональністю садочка. Зокрема, заклад надаватиме освітні послуги діткам з особливими потребами. Для цього у штаті навіть передбачено посаду асистента вихователя. А ще для всіх діток буде  облаштовано й фізіотерапевтичний кабінет. Окрім того,  оскільки село Козаровичі віддалене від інших населених пунктів, то на базі центру розвитку заплановано організувати і гурткову роботу для учнів 1-4 класів місцевої школи.

«У Димерській громаді такого чудового садочка ніде більше немає, – не приховує емоцій Валентина Тимошенко. — Він відрізняється тим, що під час проектування і будівництва використовувались сучасні рішення і технології.  А ще – шкода, що шар снігу не дає можливості побачити, які гарні у нас дитячі майданчики на вулиці, з сучасним штучним покриттям. Вони зроблені з душею. Батьки наших майбутніх вихованці, а їх немало їх працює в будівельній організації, яка зводить цей садочок –, з нами консультувались, як краще зробити. Я кажу одному з них: «Максиме, твоя дитина ходитиме в цей садочок, тож зроби, як для неї», Душа вкладена в цей садочок».

А ще Валентина Миколаївна розповідає, що нині триває набір персоналу в цей заклад. «Коли приходить хтось із бажаючих тут працювати, я кожного з них запитую: «Ти знаєш, хто тебе наймає на роботу?». Мені відповідають: «Звісно, знаю, Димерська громада». А я на це відповідаю: «Ні, тебе наймають на роботу саме ці малюки, а тому з кожним потрібно працювати, як із своєю дитиною».

Валентина Миколаївна розповідає, що на фінальному етапі садочок ще потребує деяких необхідних речей, зокрема, постільної білизни на дитячі діжка, штор на вікна, треба ще  докупити килими, іграшки, педагогічні посібники, санітарний одяг згідно санітарних вимог для персоналу тощо. Донедавна звична для багатьох закладів ідея зібрати батьківські кошти, скажімо на штори,  для Валентини Тимошенко категорично не прийнятна. «Ні, діти повинні прийти вже в облаштований садочок», каже вона. І додає, що батьки надають посильну допомогу на завершальному етапі – помити вікна чи підлогу тощо.

А Володимир Підкурганний розповідає про подальші плани з будівництва. «Уже підписано договір на співфінансування  будівництва в Димері харчоблоку і спортзали в одній із шкіл, яка протягом усього часу свого функціонування не мала подібного приміщення. Спортзал, який там був, не був придатний для функціонування в повноцінному розумінні. Сподіваємось, за пару років вдасться реалізувати ці об’єкти за рахунок обласних коштів і місцевого бюджету шляхом співфінасування. Нам допомагає в цьому наш народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк, яка переймається проблематикою нашого регіону, і все, що вона щиро обіцяла- вона робить у плані підтримки нашої громади».

Помічник-консультант  народного депутата Ольги Василевської-Смаглюк Максим Петльований зазначив, що «Капітошка» – один з об’єктів, який реалізувався завдяки ініціативі Ольги Василевської-Смаглюк. «Це приклад нового будівництва, яке не тільки вирішує проблеми інфраструктури а й надає можливості для розвитку і для покращення соціальних послуг, які мають бути у громаді. Цей об’єкт демонструє чудовий результат взаємодії обласної влади, місцевого самоврядування та народного депутата, оскільки для організації таких масштабних проектів має бути синергія зусиль, акумуляція коштів, які знаходяться на бюджетах всіх рівнів».