Київщина – серед «лідерів» незадекларованої праці

Головна, Новини

Робота без офіційного оформлення насамперед боляче б’є по тих, хто на неї погоджується. Адже без запису в трудовій книжці, без відрахування коштів у Пенсійний фонд у майбутньому це істотно вплине на пенсійне забезпечення. Втім, інколи роботодавець на інших умовах не бажає приймати працівника на роботу.

В Україні з першого липня триває інспекційна кампанія з легалізації праці. За цей час було розпочато 2868 інспекційних відвідувань та виявлено 10 489 працівників, допущених до роботи без трудових договорів.

Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 осіб на одного перевіреного роботодавця. Найбільшу кількість неоформлених працівників виявлено у таких сферах:  сільське господарство (2311 незадекларованих працівників у 119 роботодавців);  організація харчування (2242 незадекларованих працівники у 508 роботодавців);  торгівля (2 160 незадекларованих працівників у 867 роботодавців).

У регіональному розрізі найбільше незадекларованих працівників виявлено у Харківській (940), Одеській (865), Київській (864), Херсонській (722) та Хмельницькій (704) областях.

Також в ході проведених інспекційних заходів укладено трудові договори із 5042 працівниками.

Про це повідомив Урядовий портал, звернувши увагу на те, що відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 грн. Водночас вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 180 000 грн. Незадекларована праця чинить шкоду суспільству, державі та працівнику, тож Мінекономіки закликає всіх громадян дотримуватись законодавства про працю.

ДО РЕЧІ. 15 вересня уряд ухвалив рішення про виділення майже 460 млн грн на фінансову допомогу Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Таке рішення дозволить забезпечити в повному обсязі фінансування виплати допомоги по часткову безробіттю на період карантину. Крім того, Уряд затвердив Порядок використання коштів державного бюджету, які спрямовуються для виплати допомоги по частковому безробіттю під час карантину.