Лікарня Вишгорода перейшла на ковідний режим

Головна, Новини, Слайд

Кількість хворих на коронавірус зростає. В Україні «зелених» зон епіднебезпеки не лишилось. Та навіть у «жовтій» залишилась лише Херсонщина. Все більша кількість регіонів «червоніє» – переходить до найтривожнішої зони. З 24 березня у ній опинилась і Київщина.

 Тож ситуація змушує збільшувати кількість медичних закладів, які переходять на лікування хворих на COVID-19.

60 ліжок – для хворих на COVID-19.

З 21 березня і КНП «Вишгородська центральна районна лікарня» забезпечує надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою. Терапевтичне відділення перепрофільоване в інфекційне. У ньому для хворих на коронавірус виділено 60 ліжок, з окремим реанімаційним блоком.

Госпіталізацію пацієнтів терапевтичного профілю припинено. Амбулаторний прийом у приймальному відділенні не проводиться. Черговий терапевт в приймальному відділенні відсутній. В закладі діє карантинний режим. Адже медики прагнуть зробити все, щоб, як мінімум, люди, які не підхопили коронавірус, не наражалися на небезпеку.

Дитяче, акушерсько-гінекологічне, хірургічне, поліклінічне відділення та цілодобовий травматологічний пункт працюють у звичному режимі.

Медики радять у разі потреби звертатись до чергового сімейного лікаря та за телефоном невідкладної допомоги – 04596-54-337.

Як стало відомо «Слову», нині всі «коронавірусні» ліжко-місця в КНП «Вишгородська центральна районна лікарня» заповнені. До Вишгорода привозять хворих на COVID-19 з усіх районів області.

У районі –86 хворих за добу

Станом на 25 березня захворювання на коронавірус виявили у 872  жителів Київщини. Такими є дані обласного лабораторного центру за минулу добу, 23 березня. Нові випадки COVID-19 зареєстрували 47 дітей та 825 дорослих. Загалом у Київській області з початку епідемії зафіксували 89 388 випадків захворювання на коронавірус.

На Вишгородщині щодня фіксуються десятки випадків коронавірусу. З початку епідемії станом на 25 березня їх виявлено 5356. З них 86 – за останню добу. Найбільше людей, які підхопили COVID-19 за останню добу, зареєстровані в м. Вишгороді – 45. На госпіталізації нині –  61 особа.

З початку епідемії одужали 4256 особи.

Зафіксовано 52 летальних випадки.

Чому «почервоніла» Київщина

До «червоної» зони станом на 24 березня, за даними МОЗ, належать: місто Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Одеська, Сумська та Чернівецька області.

«Ми фіксуємо в області стрімкий ріст захворюваності на коронавірус. Аналогічними темпами зростає і кількість людей, які потрапляють в стаціонари госпітальних баз як уже з підтвердженим діагнозом COVID-19, так і з підозрою на нього. І прямо зараз у наших «ковідних» лікарнях перебувають 1925 пацієнтів, із яких 1790 отримують кисневу підтримку», – зазначив голова КОДА Василь Володін.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я – головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, упродовж останнього місяця фіксується погіршення ситуації на Київщині та Сумщині. «В Київській області щотижнева кількість нових випадків захворювань на COVID-19 за останній місяць збільшилась в 4 рази, а за останній тиждень захворюваність зросла на 45%. У Сумській області щотижнева кількість нових випадків захворюваності збільшилась у 5 разів, а останній тиждень показав приріст на 81 %», – зазначив Віктор Ляшко, і розповів, що за останній місяць у Київській області кількість госпіталізацій зросла утричі.

Відтак, на Київщині, яка потрапила в «червону» зону епідемічної небезпеки, відповідно до рішення позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ і НС, яке відбулося 22 березня, встановлені обмежувальні протиепідемічні заходи передбачені для найвищого рівня епідемнебезпеки.

«В області склалась критична ситуація. Щоденно ми фіксуємо понад пів тисячі нових випадків коронавірусу в області. За офіційними даними, лише за минулий тиждень захворюваність у нас зросла на 45%. Саме через це на підставі рішення Державної комісії з питань ТЕБ і НС в Київській області запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, встановлені Урядом для «червоної зони», – пояснив Василь Володін.

Масковий режим – обов’язковий

Ще одне важливе нововведення – Кабінет міністрів 22 березня ухвалив постанову, якою заборонив на територіях загального користування в «червоних» зонах карантину ходити без масок.

Тобто до вже звичних нам громадських місць , де потрібно обов’язково одягати маски, заходячи в приміщення – наприклад, магазини, аптеки тощо додалися й «зовнішні» території загального користування. До них належать: парки; рекреаційні зони; сади, сквери та майданчики: пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; пляжі; кладовища.

Однак заборона перебувати «на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно» стосується лише тих випадків, коли неможливо дотримуватися соціальної дистанції. Тож якщо ви перебуваєте у парку, сквері наодинці чи на великій відстані від інших людей, маску можна не одягати.

Директор департаменту комунікацій МВС Ярослав Тракало пояснив, що поліцейські будуть роз’яснювати людям необхідність одягнути маску, а ось на тих, хто відмовиться це зробити, чекають штрафи.  «Якщо протокол виноситься на місці, то 170 грн штраф. А якщо постанова, то 17 тис. грн. Постанова виноситься, якщо порушення зафіксовано в громадському транспорті або державній установі», зазначив він.

Коли послаблять обмеження?

 «Київська облдержадміністрація продовжує відстежувати епідемічну ситуацію на території області в цілодобовому режимі. У разі покращення показників протягом тижня ми зможемо повернутися до цього питання і скоротити обмеження. Поки ж ситуація, нажаль, критична, тому прошу всіх з розумінням поставитися до вжитих заходів. Це вимушений захід, на який ми йдемо задля збереження життя та здоров‘я людей», – звернувся до жителів Київщини Василь Володін.

Втім, які б заборони не запроваджувалися, як би карантинні заходи не посилювалися – а найбільше залежить від кожного з нас: від особистої відповідальності й обережності, від уміння дотримуватися встановлених правил. То ж бережіть себе – не ходіть без потреби у людні місця, обов’язково користуйтеся масками і рукавичками, не забувайте про антисептики. Окрім того, варто всерйоз замислитися про необхідність вакцинування тим, хто досі вагається. Адже це теж – додатковий шанс убезпечити себе від ризику захворіти. Будьте обачними, бережіть себе і своїх близьких!

ВРІЗКА

ДОВІДКА. Летальність від коронавірусної інфекції в Україні становить приблизно 2,5% серед виявлених хворих і майже на 30% перевищує показник осінньої хвилі. Про це йдеться у прогнозі Національної академії наук (НАН) України, опублікованому 23 березня.Учені зазначили, що епідситуація у країні погіршується стрімкими темпами за всіма основними показниками. “За офіційною статистикою, на 23 березня середня кількість осіб, які одужують, зросла і склала в середньому 5240 осіб на день. Середня за тиждень кількість нових інфікованих становить 12 650 на день, що приблизно на 5200 випадків більше за середній показник 14 днів тому. Середня за тиждень кількість нових летальних випадків становить 248 на добу, що на 100 більше, ніж два тижні тому”, – ідеться в повідомленні. За прогнозом НАН, до кінця березня середня кількість нових випадків дорівнюватиме 16 271, а в перший тиждень квітня вона сягне 19 759.

Інф. «Слова»