Наша мальовнича Вишгородщина

Головна, Новини

 «Вишгородщина мальовнича» – такий проект впроваджує  Вишгородський історико-культурний заповідник спільно з Вишгородською районною держадміністрацією і Вишгородською районною радою з метою презентувати найкращий художній доробок митців краю.  У межах проекту в музеї давньоруського гончарства розгорнулась виставка «Little places», на якій представлено  роботи вишгородського художника Олега Катеринюка.  На полотнах  передано  настрій, емоції  митця під час відвідання маленьких куточків  природи Вишгородщини. Ясногородка, Глібівка… за роботами художника можна вивчати географію району.

Олег Катеринюк  розповідає, що саме природа йому підказує характер картини. «Коли  малюєш у майстерні – це одне. А коли малюєш на природі, вона, ніби твій учитель, вона розповідає, допомагає передати той стан, який сама ніби відчуває», – каже художник.

Кожен відвідувач виставки може  дізнатися, де саме знаходиться місцина,  зображена на полотні. Олег Катеринюк, підтримавши раніше впроваджену у ВІКЗ новітню технологію QR-кодування історико-культурних пам’яток, вирішив оснастити представлені на виставці роботи QR-кодами з  географічними координатами зображених місць.

 «Приємно, що Олег Катеринюк підтримав наш втілений ВІКЗ торік проєкт «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація», і додав до своїх робіт елементи діджитплізації, які нині увійшли у наше життя, – зауважила директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко, і  звернула увагу на один важливий у нинішніх реаліях момент: – Ми знаємо, який був жорсткий карантин, і за цих умов у ВІКЗ виставки відкривалися лише онлайн. Нині нарешті з’явилась можливість відкрити виставку, на яку можуть прийти глядачі. Але, з огляду на правила карантину, який нині послаблено, але ще не знято повністю, відвідувачі зможуть завітати до нас за попереднім записом і групою не більше 5 осіб».

А щоб якомога більше людей ознайомилися з роботами Олега Катеринюка,  1 червня, Вишгородський історико-культурний заповідник презентував онлайн-версію виставки «Little places».

Виставка Little places діє у музеї давньоруського гончарства ВІКЗ за адресою: м. Вишгород, вул. Межигірського спаса, 11. (для відвідувачів до 5-ти осіб). Довідки за телефонами: (066) 975 01 05, (045) 962 35 15.