Не довіряйте лиходіям

Головна, Новини, Слайд

У засобах масової інформації довірливих українців неодноразово попереджали про різні види шахрайства спритних аферистів. Та чомусь наука – в ліс, а не в голову. Рідні граблі знову й знову нагадують, що треба вчитися на чужих помилках. Проте мудро мовиться, прислів’я та ніяк не оберігає від хитро продуманих афер шахраїв.

На новорічні свята до самотньої вишгородчанки раптово постукала в двері жінка мовби зняти показники газового лічильника. Це дещо насторожило хазяйку, та метка «колядниця» наче напустила туману на беззахисну бабусю.

Поки аферистка в рукавичках «обстежувала» плиту, загородила вхід до кімнати, куди прошмигнула крізь незачинені двері її спільниця і також «обстежила» шафу й шухляди комоду.

Виставу аферистки так спритно розіграли, що приголомшена хазяйка тільки через деякий час виявила, скільки заплатила із своєї скромної пенсії за послуги газової «фокусниці». І кого шукати й де, як усе їй видиться мов крізь завісу.

А скільки наївних віддавали останнє то за раптово «покалічених» рідних у ДПТ. Чи в інших ситуаціях з трагічними наслідками! Не всі здогадалися дізнатися у «постраждалих», де вони і що з ними. Шахраї добре знають психологію жертви і майстерно маніпулюють почуттями рідних.

Аферисти під виглядом соціальних працівників чи комунальних служб нахабно вриваються до самотніх мешканців. Тож треба пам’ятати, що без посвідчення особи нікого не впускати за поріг і взагалі не відчиняти двері на стукіт.

Не надавайте документів стороннім людям і не відповідайте несумнівні дзвінки. Про таких гостей повідомляйте у відповідні служби. Бо. Як мовиться: – Береженого Бог береже!

 У хитро розставлені сіні лохотрону потрапляють і ті, хто за комбінацію цифр чи за розв’язування примітивного кросворду мовби отримають кілька тисяч гривень. Та довго доведеться чекати щедрого дарунку, а з власної кишені оплати товари з каталогів, якими забезпечать безкоштовно. І потім з’ясується, що все можна придбати без проблем і набагато дешевше.

Обіцяна нагорода очікуватиме чергових клієнтів лохотрону. Система обману діє і через постачання ліків через деякі Інтернет магазини. Бабуся, яка заплатила майже півтисячі за «ефективні» пігулки для поліпшення зору, внук таки ж придбав у аптеці за символічну суму. А стареньку постачальники потім шантажували, щоб продовжувала купляти й інші ліки того ж призначення.

Різні шахраї у сіті лохотрону відловлюють наївних клієнтів. Довірлива молода модниця надіслала в інтернет – магазин тисячу нібито за брендів піджак. Вана його так і не побачила, як і своїх гривень та адреси лохотронних продавців.

Хоча любителям інтернет – покупок рекомендують мати справу з перевіреним постачальником і оплачувати за товар післяплатою. До того ж перевіряти безпосередньо на пошті відповідність його замовлення. Так можна уникнути багатьох неприємностей.

Іноді аферисти певного банку ніби через збій у комп’ютерній системі намагаються в довірливих клієнтів вивідати номер карточки та інші дані. Ніколи нічого не повідомляйте. Зверніться безпосередньо у відділення банку і з’ясуйте все щодо отриманої інформації. Бо аферистів скрізь достатньо.

Біля аптеки у дівчинки незнайомець попросив телефон, бо терміново треба уточнити у хворої дружини за ліки, а в нього розрядився апарат. Дівчина поспівчувала і більше не бачила ні свою мобілку, ні афериста, якого чекала машина.

Отож будьте обачними, бережіть себе і гаманця. А головне – здоров’я.

Ольга ДЯЧЕНКО