Очільники райрад Київщини об’єднуються для координації дій

Головна, Новини, Слайд

Цього тижня керівники районних рад Київщини запропонували  створити при голові Київської обласної ради Координаційну раду районних рад з питань розвитку місцевого самоврядування та захисту інтересів територіальних громад.

Створення ради ініціював голова Вишгородської районної ради Андрій Анісімов, пропозицію підтримали керівники семи райрад під час зустрічі з головою КОР Олександром Скляровим. У нараді також взяли участь народні депутати України Костянтин Бондарєв та Олег Дунда.

Ця ініціатива зумовлена невизначеним статусом, у якому  опинилися районні ради. Як відомо, відповідно до реформи децентралізації, до Бюджетного кодексу були внесені зміни, згідно з якими районні ради фактично  позбавлені механізмів фінансування. Тим часом Конституцією України існування таких структур передбачено.

Сьогодні на рівні районів залишається чимало невирішених питань. Зобов’язавши районні ради передати територіальним громадам певні об’єкти спільної комунальної власності, законодавець не встановив обов’язку для територіальних громад приймати такі об’єкти. Як наслідок, не все майно, що належить району, громади беруть собі на баланс. Відповідно, в невизначеному стані опинилися деякі установи та заклади, творчі колективи.

Проблемним залишається питання виплати новоутвореними районними радами компенсацій та передбачених законодавством платежів для працівників, що вивільняються у зв’язку з ліквідацією районних рад. Іноді ці суми сягають сотень тисяч, і це при тому, що фінансування районних рад обмежене, зокрема і  на утримання діючого апарату ради. Разом з тим, виконання функцій та завдань, що стоять перед районними радами, треба виконувати фахово та оперативно.

Тож потрібно державницьке рішення щодо подальшої долі районних рад. Якщо такі структури залишаються, тоді необхідно на законодавчому рівні визначити механізм їхнього фінансування.

А якщо їхня діяльність недоцільна, потрібно ініціювати внесення відповідних змін до Конституції України та встановити перехідний період для ліквідації. У будь-якому випадку це питання треба вирішувати.

Саме тому представники районних рад підтримали ініціативу створення Координаційної ради, домовились про спільне напрацювання дієвих механізмів вирішення нагальних проблемних питань, зокрема щодо внесення необхідних змін до законодавства, а також про підготовку відповідних звернень до компетентних органів.

За інформацією Вишгородської районної ради