Окропом по шкідниках

Головна, Новини

Знищити зимуючих шкідників на чагарниках можна за допомогою гарячої води. Потрапляючи на пагони, гаряча вода не обпікає їх, проте знищує вщент всі яйцекладки й лялечки шкідників.

На дорослий кущ потрібно 3-4 л гарячої води. Клопітно, але зате кущі потім будуть чистими від шкідників, та й хвороби не так сильно їх будуть уражати. Заодно збільшується врожай ягід.

Окропом поливають кущі смородини й аґрусу, а також йошти й ірги. Поливальник тримати на відстані  одного метра від кущів – пролітаючи цю відстань вода остигає до безпечних для кущів 50-55 градусів, але вона смертельна для шкідників.

Можна спробувати облити гарячою водичкою й молоді яблуні від яблуневої молі й білана жилкуватого.

Допомагає гарячий душ одержати гарний урожай і на кущах малини. Для цього пагони укорочують на 10-15 см і підв’язують до шпалер. Після чого пагони поливають гарячою водою. Звичайно, рослини випробовують деякий стрес. Зате із бруньок виростають шикарні пагони заміщення й дають чималий урожай.

У чорної смородини перед екзекуцією видаляють поламані гілки і гілки із чорною корою. Якщо помітите бруньки заселені бруньковим кліщем (дуже великі бруньки) – видаліть і їх. Помітили чорну крапку посередині зрізаних пагонів? Значить, попрацювала скляниця. Від неї допоможе тільки секатор. Такі пагони треба вирізати до здорового місця. Іноді – до рівня ґрунту. Усі обрізки треба спалити.