Озвалося минуле в сьогоденні

Головна, Новини

Для Всесвіту тридцять років – це мить, а для окремої держави – початок її історичного становлення. Україна 24 серпня відзначила тридцятиріччя своєї незалежності.

Зміни відбулися не лише в країні, а й у життєдіяльності кожного міста й села, зокрема, і рідного Демидова. Головну увагу керівництво приділило здоров’ю сільчан та освітньому і культурному розвитку. Втілювали програму кваліфіковані фахівці із різних галузей. Так, медичні послуги демидівцям надавали у місцевій мед амбулаторії лікарі Г.Т. Харитончук, В.І. Ждан, стоматологи С.І. Педько та Т.М. Педько дбали про здоров’я своїх пацієнтів.

Гідну освіту підростаючого покоління забезпечували педагоги – сіячі розумного, доброго вічного. Міцні знання і путівку в життя юним демидівцям передавали із небайдужих сердець вчителі-патріоти. Вони виховали не одне покоління, яким пишається школа.

Зокрема, про фізичний розвиток школярів піклувалися відмінник освіти, учитель фізвиховання А.М. Філіпович, старший учитель В.П. Роговець та вихованець Демидівської ЗОШ О.А. Костюченко.

Їхня любов до спорту передавалась дітям, які на спортивних змаганнях різних рівнів займали призові місця.

За ці роки обладнана спортивна зала, тренажерні майданчики, два стадіони.

Духовний, естетичний, культурний розвиток сільчан також завжди був серед головних напрямів роботи керівництва Демидова. А плани втілювали небайдужі люди.

Варто згадати про одного з перших керівників Будинку культури П.Г. Тишкіна. Його організаторські здібності гідно оцінювали не лише односельці, а й жителі інших сіл, зокрема, Козаровичів. Хоровий колектив «Журавлині ключ» відомий цікавим репертуаром і майстерним виконанням українських пісень.

На аматорській сцені успішно виступав із гуморесками на злободенні теми С.С. Дуняк. Талановитий пропагандист рідного слова вмів створити настрій оптимізму, з усмішкою, дотепно викривав негативні явища непростих буднів.

Про кращі традиції естетичного і культурного розвитку демидівців повсякчас дбає і нинішній директор Демидівського Будинку культури М.І. Кнюх. Понад десять років умілий організатор творчої атмосфери в осередку культури до проблем естетичного виховання односельців долучає керівництво села. Завдяки такій тісній співпраці для обох хорових колективів Демидова придбані сценічні костюми.

Та й талановита і музично обдарована сім’я Кнюхів радує односельців своїми знахідками на сцені Будинку культури.

У духовній скарбниці села й молоде співоче покоління М. Барчука та його сина, який продовжує батьківську стежку до людських сердець щирою українською піснею. Односельці були у захваті від звучання чоловічого хору з Ірпеня і його соліста М. Барчука (сина). Кожну пісню цього демидівського солов’я супроводжували бурхливі оплески.

Багата талантами демидівська земля. Щирі слова адресую незвичайній жінці – ведучій хорового колективу «Любисток» В.К. Осиповій. Педагог за покликанням, вона разом з чоловіком доносить слухачам красу і мелодійність української пісні та мови.

Якщо людина талановита, то талановита у всьому. Це йдеться саме про Валентину Казимирівну. Вона знайшла найтепліші слова про шанованих в селі людей, зокрема, про В.С. Довженко, подружжя Матюків, видала книжку про рідне, але затоплене село Бірки, відтворила історичні події на Вишгородщині у певні періоди (зокрема, про Межигір’я). Її доробок публікувала і столична, і районна преса.

Окрім доморослих талантів, не оминають демидівську сцену і яскраві зірки України.

Доносили красу української пісні-душі народу брати Назарій та Дмитро Яремчуки, Алла Кудлай та інші.

На імпровізованій сцені «Співочого поля» на День Незалежності відбувся пісенний фестиваль аматорських колективів Демидова та навколишніх сіл. У ньому взяли участь відомий художній колектив із Катюжанки «Лютізька левада», хор «Вербиченька» (с. Литвинівка), ВІА Димерської музичної школи. До речі, вона відома не лише талановитими педагогами, а й випускниками. Зокрема, І. Костюченко та С. Хилько нині працюють у музичних школах району.

Хочеться відзначити серед талановитих колективів демидівські «Любисток» та «Поліський оксамит» під керівництвом М. Федорчука. Творча особистість, професіонал своєї справи, здібний музикант із Димера тривалий час очолює цей співочий колектив. Він вміло добирає у репертуар українські народні пісні, які по-особливому звучать у «Поліському оксамиті».

Недаремно хорові колективи Демидова демонстрували свої таланти навіть на телеканалах України у програмах «Фольк-мюзік» та «Надвечір’я». Схвальні відгуки про їхні виступи залишили мільйони вдячних глядачів.

Кожна пісня на святі Незалежності дарувала радість від мелодійного звучання, гордість за співочий український народ, любов до народних традицій і і звичаїв.

Із давніх давен українська народна пісня була символом і душею волелюбної нації. І завжди озиватиметься душевним трепетом у серці кожного українця.

Раїса РОГОВЕЦЬ, с. Демидів