Питний режим для розсади

Головна, Новини

Правильно організований питний режим важливий для рослин не менше, ніж тепло, світло і якісний субстрат. При неправильному підході до поливу саджанці можуть зів’янути, пожовтіти і навіть загнити або висохнути.  Частота, час, спосіб поливу і склад води — все це впливає на зростання сіянців.

Розсаду рекомендують поливати пізно ввечері або вранці в той час, коли сонце не дуже активне. Дотримуйтесь цього правила у всіх випадках: коли вирощуєте розсаду в домашніх умовах;  у теплиці; у відкритому ґрунті.

Агротехніки радять приступати до поливу через 2 години після сходу сонця або за 4-5 годин до його заходу.

Питний режим для розсади різних культур. Загальне правило, як часто необхідно поливати розсаду: до появи сходів ґрунт зволожують раз на добу за допомогою пульверизатора; як тільки насіння почне проростати, поливають раз у 2-3 дні; коли побачите 2-3 справжніх листочки, поливайте раз в 3-7 днів; режим залежить від виду культури. При цьому стежте, щоб земля не була сухою.

Однак треба знати, що у кожної рослини свій розпорядок поливу.

Помідори, перці, баклажани – до проростання насіння обприскують один раз в день за допомогою пульверизатора. Сходи поливають 2 рази в тиждень. Після розсаджування — раз на тиждень. Орієнтуємося на зволоженість ґрунту або субстрату. Земля повинна бути завжди помірно вологою.

Огірок. Після виходу паростків поливають раз на добу. При появі листя міняємо режим: рідше, але води вносимо більше, щоб земля добре наситилася. Ґрунт завжди повинен бути добре зволоженим, але перезволоженість небажана.

 Капуста. Поки паростки не видно, кожен день зрошуємо землю. Сходи вийшли — не допускаємо підсихання ґрунту. Підтримуємо ґрунт помірно зволоженим. Розсаді, вирощуваній на підвіконні, завжди потрібен зволожений субстрат. Інакше рослина сповільнить зростання. Подбайте про дренаж, щоб зайва волога пішла, і саджанець не загнив.

Якщо саджанці сидять в торф’яних горщиках, субстрат може швидко пересихати. Щоб попередити таку проблему, поставте горщики в піддон з водою і оберніть їх плівкою (крім дна). Вода буде вбиратися субстратом з дна, а той, своєю чергою, віддавати її рослинам.

Питання: чи важливо, скільки води в піддоні? Відповідь: так, важливо. Якщо її забагато, субстрат може запліснявіти. Щоб волога повністю вбралася, повинно вистачити 15-20 хвилин. Надлишки виливаємо.

Як поливати після пікіровки? Після появи двох справжніх листків, приступають до пікіровки рослин (пересадці в індивідуальні ємності). Деякі овочівники поливають розсаду за 2 дні до заходу, щоб земля була пухкою і нев’язкою. Сіянці висаджують в зволожений ґрунт.

Універсальне правило для більшості видів овочевих культур: молоді рослини поливають на четвертий або п’ятий день після пікіровки. Потім орієнтуються на стан ґрунту: чи достатньо вологи чи ні. Ґрунт завжди повинен бути помірно вологим. Перед висадкою саджанців на постійне місце їх рясно поливають.

Після пересадки в режимі поливу робимо перерву на 5-6 діб. Відкриємо таємницю: у пошуках води коріння почне розростатися на всі боки.

Секретний рецепт води: холодна вода з-під крана для поливання не годиться. Найкориснішою для рослин вважається дощова і тала вода. Вона має особливу структуру, позитивно впливає на рослини і рясність врожаю.

Якщо немає можливості дістати сніг або лід, талу воду можна отримати, не виходячи з дому. Заморожують звичайну водопровідну воду в пластиковій ємності в морозилці. Згадуємо шкільний курс фізики: вода при замерзанні розширюється, тому резервуар до країв не наповнюємо. Коли побачите, що більша частина рідини замерзла, переходимо до наступного етапу виробництва диво-води. Рідину, що залишилася зливаємо (там осідають різні домішки), лід ставимо в тепле місце. Нехай тане природним шляхом.