Смерть в онлайн-режимі

Головна, Новини

У місті Боярка на Київщині дві семикласниці отруїлися медичним препаратом «Дротаверин». Попередньо встановлено, що дівчата подивилися відео в одній із популярних соціальних мереж із закликом спробувати медичний препарат. На перерві учениці придбали в аптеці препарат  та прийняли по сорок пігулок у туалеті школи.

Дівчат у непритомному стані знайшли однокласниці, які забили на сполох. Медики, які терміново прибули на місце події, констатували смерть 13-річної дівчини, її 12-річну подругу доправили до лікарні. Зараз життю дівчини нічого не загрожує.

На місці події працюють слідчо-оперативна група Фастівського районного управління поліції, кіберполіція та ювенальна превенція поліції Київщини. Правоохоронці встановлюють обставини трагедії, опитують свідків. Поліцейські встановили провізорів, які зізналися у тому, що продали лікарський препарат дітям.

Враховуючи, що препарат «Дротаверин» є аналогом препарату «Но-шпа» та відпускається без рецепту, слідчі невідкладно направили листи до Держлікслужби України щодо законності продажу лікарських препаратів дітям та до департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації щодо попередження таких порушень у майбутньому.

Є декілька версій щодо того, що підштовхнуло школярок до цього вчинку. Однокласники розповіли, що вони прийшли на уроки в гарному гуморі й ніхто не міг подумати, що вони могли таке вчинити. Дівчина, яка перебуває у лікарні, вже спілкувалася з поліцією, дала свідчення.

У коментарі щодо трагічної події уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба написав наступне: «За попередніми даними, є підозра, що ці випадки пов’язані з небезпечними «іграми», які поширюються в Інтернеті. Небезпека в Інтернеті більша, ніж здається. Діти можуть не розуміти наслідків своїх дій, можуть вважати розвагою те, що призводить до катастрофічних наслідків. Поговоріть зі своїми дітьми про небезпеку здійснення дій в Інтернеті в режимі реального часу (онлайн). Нагадайте дітям про важливі правила користування Інтернетом і соціальними мережами: не спілкуватися з незнайомцями; не повторювати дії, які пропонуються в мережі. Поясніть, що «розваги» в режимі реального часу несуть небезпечні, а часом — невідворотні наслідки в реальному житті!», — наголосив Микола Кулеба.

Як завжди виникає питання – хто винен? Звісно, знайдуть місцевих стрілочників – аптекарів, керівництво школи, ще когось під гарячу руку. Але ж справа в іншому – мережі Інтернет, Фейсбук залила хвиля чорного інформаційного лайна, що проникає в незміцнілі дитячі душі. Та й дорослі теж. Як завжди, наша рідна держава чогось в стороні. А такі випадки, на жаль, частішають…

Микита БОЛЯСНИЙ, за матеріалами поліції Київщини