Така приваблива зона відчуження

Головна, Новини, Слайд

Нині потрапити до Чорнобильської зони – не проблема. Туу добре налагоджений процес зустрічі і супроводу туристів, тим більше, що серед понад двох десятків екскурсійних програм можна обрати те, що до смаку.

Але ж ні – новітнім «сталкерам» кортить зарядитись адреналіном. Однак зазвичай такі «індивідуальні» екскурсії завершуються знайомством з правоохоронцями.

От і в неділю, 5 вересня,  прикордонники відділу «Іванків» Житомирського загону спільно зі співробітниками Національної поліції виявили двох осіб, які поза контрольними постами, перетнувши загороджувальний паркан, незаконно потрапили в зону відчуження.

«Правопорушники, чоловік та жінка 1993 та 1998 років народження, проникли на радіоактивно забруднену територію з метою екстремального туризму та рекреації», зазначає Держприкордонслужба. Хоча, з іншого боку, про яку рекреацію йдеться на території, де варто мандрувати лише з гідами-супроводжуючими, які підкажуть, куди не варто йти задля власної ж безпеки.

А після зустрічі з прикордонниками та поліцейськими екстремалам доведеться подумати не лише про те, якої «рекреаційної» небезпеки їм вдалося уникнути, а й про законність своїх мандрів. Наразі на порушників режиму складено адмінматеріали за ст. 46-1 КУпАП «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення» рішення по якім прийме суд. Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі від двадцяти до тридцяти (340-510 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На Київщині поліцейські продовжують заходи щодо протидії незаконній міграції

А на початку цього тижня під час патрулювання працівники відділу поліції №1 Вишгородського рай управління поліції виявили трьох незаконних туристів у відселеному місті Прип’ять. Це були громадяни Чехії віком – від 20 до 33 років.

«Троє хлопців-іноземців незаконно проникли на територію зони відчуження поза контрольно-пропускними пунктами з метою екстремального туризму. Відносно порушників поліцейські склали протоколи за ст. 46-1 (Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушникам загрожує покарання у вигляді штрафу від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», зазначають у Вишгородському рай управлінні поліції.

Наразі правоохоронці звернулись до міграційної служби з клопотанням щодо скорочення терміну перебування іноземців в Україні. Матеріали направлені до Іванківського районного суду Київщини для прийняття рішення.