Цибуля зимою «спить»

Головна, Новини

Цибуля — одна з обов’язкових культур. Її висаджують у визначені терміни навесні або восени. Підзимова висадка має свої плюси, основний з яких — отримання врожаю високої якості.

Плюси посадки озимої цибулі: врожай зріє раніше, ніж при весняній посадці, тому на місці викопаної цибулі можна посадити іншу зелень;  зелене перо з’являється дуже рано, практично з-під снігу; пройшовши загартування холодом, овоч росте витривалим і не піддається захворюванням.

Істотним мінусом є те, що висаджувати великі цибулини (розміром більше 2 см) для отримання ріпки не можна. Вони практично всі підуть в стрілку. Посадити їх можна виключно на перо.

Недоліки підзимової посадки цибулі: складно визначити оптимальний термін посадки, орієнтуючись на погодні умови різних кліматичних зон; необхідність вкривати цибульні грядки на зиму утеплюючим матеріалом;  норму посадки цибулин доводиться збільшувати на 10-15% з урахуванням можливого їх вимерзання впродовж зими.

Час для підзимового посіву цибулі-сіянки вибирають з урахуванням погодних умов у регіоні. Найкращий час — за місяць до настання холодів. Якщо висадити цибулини занадто рано, то вони почнуть рости, випустять стрілку і загинуть при заморозках. При більш пізній посадці цибуля не встигне вкоренитися на грядці.

Краще вибирати для озимого вирощування гібридні сорти або вид, розрахований на короткий і середній світловий день. Сіянку, призначену для весняної висадки, краще не садити під зиму. Такі сорти погано переносять низькі температури, а після промерзання починають рано пускати стрілки.

Як правило, під зиму краще садити сорти з гострим смаком. Більш солодкі сорти люблять тепло і погано переносять морози.

Відстань між цибулинами краще залишити сантиметрів шість або сім, а самі борозенки розташувати так, щоб відстань між ними була 10-15 сантиметрів.

Догляд за цибулею, яка посаджена під зиму не потрібен. Адже взимку вона не росте, а «спить».