У Пірнівській громаді шукають ідеї

Головна, Новини, Слайд

Розвиток утворених у процесі децентралізації громад, міст, незалежно від їхніх масштабів, впливає на те, яким буде майбутнє власне громади, а також регіону та держави загалом. Передумовою ж ухвалення максимально конструктивних рішень має стати якісний план такого розвитку. Об’єктивно оцінити зміни умов життя місцевої громади можна через систему соціально-економічних показників, суб’єктивно — через безпосереднє відчуття членами громади рівня власного комфорту в умовах проживання і діяльності в ній.

«Стратегічним баченням регіонального розвитку та держави в цілому є створення достатніх умов для комфортного проживання, самореалізації та розвитку громадян, підвищення якості їх життя у кожному регіоні. Державна регіональна політика сприяє кожному регіону та територіальній громаді в ефективному використанні їх потенціалу, переваг, ресурсів та можливостей для розвитку та підвищення якості життя людини та відповідно на користь розвитку всієї України – економічно та екологічно стабільної, політично та соціально згуртованої держави.Стратегічною метою державної регіональної політики до 2027 року є розвиток та єдність, орієнтовані на людину – гідне життя в згуртованій, децентралізованій, конкурентоспроможній і демократичній Україні, забезпечення ефективного використання внутрішнього потенціалу територій та їх спеціалізації для досягнення сталого розвитку країни, що створює умови для підвищення рівня добробуту та доходів громадян під час досягнення згуртованості в соціальному, гуманітарному, економічному, екологічному та просторовому вимірах», зазначається у державній стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, яка була затверджена урядовою постановою від 5 серпня 2020 р. № 695.

Нині в Україні триває активний процес розробки і затвердження стратегій розвитку територіальних громад до 2027 року.

На думку експертів, щоб робота над стратегією розвитку була максимально ефективною і включала всі потреби і прагнення жителів громад,  потрібно до неї якомога ширше залучати жителів громади, має відбуватися постійний діалог із людьми, який  дасть можливість врахувати їхні зауваження та побажання на етапі розробки документа. У такому разі більшість спірних питань буде виявлено, обговорено та досягнуто консенсусу,  пропозиції людей враховано, а також вони будуть поінформовані про всі нюанси розробки цього важливого документа.

Саме так і працюють у Пірнівській громаді. Нині робоча група з розроблення стратегії  розвитку територіальної громад и до 2027 року проводить активну роботу з пошуку та збору ідей для проектів від жителів населених пунктів, а також від підприємців, які діють на території громади. Це мають бути ідеї, які допоможуть ефективному розвитку сіл, дадуть новий поштовх до підвищення добробуту жителів громади.

Для цього учасники робочої групи та місцеві депутати проводять зустрічі та жителями сіл і представниками бізнесу, вислуховують і занотовують пропозиції, обговорюють ідеї, конструктивно дискутують. Адже мета спільна – визначити шляхи, які допоможуть ефективному розвитку сіл, дадуть новий поштовх до підвищення добробуту жителів громади.Конструктивні ідеї, підтримані громадою, ляжуть в основу  найважливіших для розвитку громади проєктів.

 «Робоча група  проаналізує запропоновані ідеї та визначить  найважливіші. Ми запрошуємо всіх жителів Пірнівської громади висловлювати свої пропозиції, побажання, бачення. Відібрані ідеї, які увійдуть до стратегії, будуть профінансовані та підтримані громадою. Робоча група вже провела зустрічі з мешканцями в селах Лебедівка, Новосілки, Воропаїв, Жукин, Вища Дубечня та Нижча Дубечня. На черзі – зустрічі в селах Сувид та Пірнове.  Вже зібрано багато цікавих та важливих ідей. Тепер очікуємо від авторів, щоб вони детальніше розписали свої пропозиції. Вони стосуються роботи з молоддю щодо протидії вживання наркотиків та алкоголю, створення мапи велосипедних маршрутів та маркування відповідних трас, встановлення баків для роздільного збору сміття, покращення комунікації між владою та мешканцями громади, створення локального транспортного маршруту, що курсуватиме між населеними пунктами громади – і це лише деякі з проектів», – підкреслив Пірнівський сільський голова Сергій Книжников.

У громаді великого значення надають і публічності розробки стратегії. Зокрема, перелік запропонованих ідей проектів разом зі списком стратегічних та операційних цілей можна переглянути на електронному ресурсі. Так само йде публічне інформування про графіки проведення зустрічей.

До речі, кожен, хто має ідею для проекту, але не може особисто прийти на зустріч, може свою пропозицію подати онлайн. 

Втім, у Пірнівській сільській раді звертають увагу на те, що ідеї проектів обов’язково повинні відповідати визначеним критеріям. Зокрема, реалізація відповідного проекту має тривати не довше, ніж до 2027 року. Проектна ідея має стосуватися цілей та одного із завдань стратегії розвитку  Пірнівської територіальної громади. Проектні ідеї повинні бути спрямовані на досягнення суспільної вигоди. Отримувачем вигод від реалізації проекту не може бути окрема фізична або юридична особа. Збір ідей проектів продовжено до 15 вересня.