У Вишгороді запрацювало оновлене відділення екстреної медичної допомоги районної лікарні

Анонси, Головна, Новини

У 2020 році  продовжилась медична реформа вторинної ланки надання медичної допомоги України. Основною вимогою реформування галузі охорони здоров’я є підписання договору між медичними закладами та Національною службою здоров’я України щодо надання медичної допомоги згідно вимог «Пакету медичних гарантій 2020». Комунальне некомерційне підприємство «Вишгородська центральна районна лікарня» Вишгородської районної ради (далі КНП «ВЦРЛ») підписало договір з НСЗУ по 11 пакетам надання медичної допомоги.

Тепер фінансування лікарні забезпечується іншим чином, через НСЗУ, тобто, отримує кошти за надані медичні послуги (проліковані випадки), а не за наявні ліжко-місця.

Розпорядженням Кабінету міністрів України від 15.01.2020 року № 23-р «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року» лікарня визначена опорним закладом госпітального округу Київської області. Опорні лікарні забезпечують надання висококваліфікованої медичної допомоги ургентним хворим. Однією з умов функціонування опорних лікарень є наявність комп’ютерного томографа. Завдяки тому, що наша лікарня визначена опорним закладом, найближчим часом очікуємо отримання комп’ютерного томографа для обстеження пацієнтів.

Пандемія COVID-19 внесла корективи в життєдіяльність та роботу усіх медичних установ України. В зв’язку з цим були визначені лікарні першої, другої та третьої хвилі, що забезпечують надання медичної допомоги пацієнтам з  COVID-19. Наша медична установа не була включена до цього переліку, але забезпечувала надання медичної допомоги пацієнтам з пневмоніями, до отримання результатів ПЛР. Для забезпечення повноцінного функціонування під час карантину адміністрацією на чолі з генеральним директором закладу Клюзком Іваном В’ячеславовичем було організовано доїзд співробітників до місця роботи та повноцінне забезпечення засобами індивідуального захисту.

Наступним етапом реформування опорних лікарень стало створення на їх базі відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 7 лютого
2020 року №5234/0/1-20 щодо ремонту і приведення відділень екстреної медичної допомоги до уніфікованого зовнішнього вигляду, з урахуванням оптимізації маршрутів бригад екстреної медичної допомоги та встановлення необхідного обладнання в КНП «Вишгородська ЦРЛ» ВРР розпочались ремонтно-реконструктивні роботи першого поверху будівлі стаціонару розташованого за адресою вул. Кургузова,1, м. Вишгорода.

Відділення екстреної медичної допомоги створене для надання більш якісної та наближеної до пацієнта цілодобової медичної допомоги. У відділенні функціонуватимуть: цілодобовий пост чергового лікаря,  розширений цілодобовий травмпункт згідно вимог Брендбуку, палата з ліжками для тимчасового перебування пацієнтів, цілодобовий діагностичний блок (УЗД, рентгенографія, фіброгастроскопія, лабораторна діагностика),  що дозволить суттєво скоротити час обстеження пацієнта перед госпіталізацією до відділення стаціонару. Окремий бокс для пацієнтів з ознаками інфекційної хвороби. Встановлено новий, сучасний  ліфт для перевезення важкохворих пацієнтів та  маломобільних груп населення. В подальшому, також, заплановано кабінет комп’ютерної томографії.  При проведенні ремонтних робіт враховано  потреби доступу людей з інвалідністю та використання ними приміщень,  передбачені заходи, пристрої та пристосування відповідно до ДБН В.2.2.-9, ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд , щодо маломобільних груп населення.

Завдяки вдалій організації та своєчасному фінансуванню, будівельні роботи проводились без припинення функціонування медичного закладу.

 Інф.  НКП «ВЦРЛ»