Вдаримо пломбіром по спеці

Головна

Рекомендації фахівців з вибору морозива влітку актуальні, як ніколи. Вибираючи морозиво зверніть увагу на жирність, безпечний склад і термін  придатності.

При виборі морозива спершу варто ознайомитися з етикеткою. На ній зазначена жирність у відсотках, яка й визначає вид морозива.

ОЦІНІТЬ КОЛІР. Якісне морозиво повинно бути рівномірно пофарбоване. Відтінки білого залежать від відсотка жирності: чим він вище, тем жовтіший колір. Неоднорідний колір може говорити про те, що на виробництві морожену масу погано перемішали з натуральною добавкою або барвником. Виняток становлять види морозива з пошаровим внесенням декількох натуральних барвників, що створюють якийсь малюнок або структуру.

ПЕРЕВІРТЕ ФОРМУ. Морозиво повинне зберігати свою первісну форму. Деформація вказує на те, що був порушений режим зберігання. Якщо морозиво зазнало розморожування й повторно заморожувалося, це негативно позначиться не тільки на смакових якостях продукту, але й на його безпеці.

Головна ознака повторного заморожування – це відчуття «піску», викликане дрібними кристаликами льоду, що утворюються при підвищенні температури зберігання до мінус 12-13 градусів. При такій температурі починаються процеси мікробіологічного псування продукту, що може викликати розлад кишечнику.

Вийняте з морозильної камери морозиво повинне відколюватися, а не розмазуватися. Добре озолоджена морожена маса завжди щільної консистенції.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ. При закінченні терміну, навіть із урахуванням постійного зберігання в морозильній камері, морозиво вживати вже не можна. Про наявність такого продукту в холодильнику торговельного залу необхідно повідомити продавця.

Для того щоб зорієнтуватися у всьому різноманітті холодних ласощів, споживачеві насамперед слід звернути увагу на дві останні цифри стандарту.

ДСТУ 4733: 2007 – морозиво молочне, вершкове, пломбір. Цей  стандарт поширюється на морозиво, виготовлене виключно з молока і продуктів його переробки. Залежно від вмісту жиру морозиво ділять на: молочне (0,5-7,5% жиру),вершкове (8,0-11,5% жиру),пломбір (12-20% жиру).

ДСТУ 4734: 2007 – морозиво плодово-ягідне, ароматичне, щербет, лід. Стандарт поширюється на морозиво, виготовлене на основі плодово-ягідної сировини або на основі цукрового сиропу.

ДСТУ 4735: 2007 – морозиво з комбінованим складом сировини. Стандарт поширюється на морозиво, виготовлене з частковою заміною молочної сировини з використанням компонентів немолочного походження (рослинних жирів), у тому числі кокосової і пальмової олії.

У ГЛАЗУРІ ЧИ стаканчику? Погана новина для тих, хто любить морозиво в стаканчиках: навіть морозиво з кодом «4733» часто продається в стаканчиках, зроблених з використанням пальмової олії. А цілком натуральний пломбір може бути «одягнений» у глазур, яка з шоколадом і поруч не лежала.

У жодному разі не купуйте дітям фрізерне морозиво. Це те, що заливається водою або молоком і порошком, готується на місці.

ВИБИРАЄМО ПО ВАНІЛІ. Для початку вивчіть упаковку і віддайте перевагу тому морозиву, для якого не тільки вказано його склад, а й розшифровано, з чого складається стаканчик або глазур. Тут все просто: на упаковці повинен значитися не «ванілін», не «ароматизатор ваніль, ідентичний натуральному», а саме «ваніль». Справа в тому, що це дуже дорога пряність, тому її додають лише в найякісніше морозиво.

ВИВЧАЄМО СКЛАД. Отже, код з цифрами 4733 говорить про те, що в морозиві на першому місці, швидше за все, молоко, потім – масло, сухе молоко, вершки, цукор. Цих інгредієнтів дійсно досить для того, щоб зробити хороший якісний продукт, але зберігатися він буде недовго. Для тривалого зберігання потрібні природні стабілізатори: гуарова і ксантанова камедь, а також камедь рожкового дерева.

А ще морозиво варто брати жирне, оскільки саме жир відповідає за смак. Чим жирніше морозиво, тим помітніше буде його жовтизна, яку дає натуральний молочний жир. Також ви відчуєте жирний наліт на губах, який повинен легко танути і злизуватися. Якщо ж наліт міцно тримається, як плівка, це говорить про те, що в морозиво додали багато води і рослинні жири.