«Весняний» озимий часник

Головна, Новини

Як правило, озимий часник висаджують восени, а про його весняну висадку ніхто нічого не пише. Але це не означає, що досвіду такої висадки немає. Насправді з кожного правила є виняток.

Напередодні весни висадіть озимий часник в картонну коробку. Через два тижні зубки дадуть міцні корінці. На грядку пророслі зубки з корінцями пересаджують, коли земля почне прогріватися. «Весняний» озимий часник можна прибирати в другій половині вересня. Цибулинки будуть такими ж великими, як і в часнику, висадженому восени.

Є й інший спосіб весняної посадки озимого часнику. Городники називають його «на зелень». Обривати для столу листя у часнику, який ростять на цибулину, городники не рекомендують. Листя на рослині мало, і такий обрив виснажує його. Озимий часник, якщо вам вдалося його зберегти до весни, при весняній висадці дає рясну зелень, на відміну від передзимової.

При весняній посадці з середини цибулини постійно росте молоде перо, і бічне пір’я, що підростає, його все літо можна обривати для салатів і супів. Можна висмикувати і всю цибулину з соковитою білою основою, без зароджуваних нових зубків. Зморщені залишки старого зубка видаляють.

Підготовлену для весняної посадки партію зубків озимого часнику висаджують не відразу, а через тиждень – у три-чотири етапи, починаючи якомога раніше, щоб продовжити час часникової зелені.

До речі, часник дуже ефективний засіб проти попелиці, кліща і мідяниць, бактерій, грибних захворювань. Фітонциди часнику тримаються в повітрі майже дві доби, а цибулі – руйнуються через 3-4 години. Не переносять запаху часнику і мурахи (потрібно розкласти на їх стежках невеликі часточки). А товчений часник, змішаний з камфорою, ефективно діє проти кротів.