Ветеран любить весну

Головна, Новини

До ветерана Другої світової війни – Григорія Васильовича Хижняка, 1923 року народження – завітали співробітники Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році». Завдяки зусиллям директора музею Івана Вікована та волонтерів здійснилася мрія ветерана – йому передали такий потрібний візок для пересування. Ветеран дуже любить весною, коли все розквітає, бувати на вулиці, погрітися на сонці хоче, але сам дійти вже не може.

Попри поважний вік, Григорій Васильович все пам”ятає, цікавиться життям односельців та громади, хоче спілкуватися з сусідами. Однак на вулицю йому вже важко виходити. Тому цей подарунок був дуже доречний.

Народився ветеран в селі Дягова Менського району Чернігівської області. У 1939 році закінчив семирічну школу та вступив до Городнянського педучилища, його призвання було – навчати дітей. З початком Другої світової війни про здобування знань довелось забути. Спочатку була окупація. Після визволення України пішов армію зв’язківцем, пройшов фронтами, звільняючи Україну, Білорусію, Прибалтику, Польщу, аж до Німеччини, де у складі спецгрупи брав участь у складних бойових операціях у тилу нацистів. Під час одного бою був тяжко поранений, ледве вийшов з оточення і сім місяців лікувався у госпіталі.

За бойові заслуги нагороджений орденами Великої Вітчизняної війни, «За мужність» та 25 медалями. До 1951 року продовжував службу в армії на різних посадах, але вчителювати хотів більше. Після демобілізації у 1951 році навчався у педагогічному училищі, по закінченні якого шість років працював учителем німецької мови у селі Мощенка. Виконував роботу старанно і з любов’ю всюди, куди б не закидала його доля: був 12 років директором школи у Боярці, а з 1969 року до виходу на пенсію з 1986 року працював учителем географії Лютізької середньої школи. Григорій Васильович пам’ятає своїх учнів і колег по роботі. У гостяі до  Григорія Васильовича завітали і його колега-педагог Іван Вікован, і його учень – Петро Москаленко. Випускники поважають свого вчителя за правдиве слово, за вкладене в них тепло.

Також ветерана співробітники музею привітали з Днем Перемоги над нацизмом в Другій світовій війні, побажали здоров’я та ще багато років життя. Іван Вікован презентував книгу «З історії Межигір’я. Доля української святині», адже ветеран цікавиться історією рідного краю.

Ветеранів Другої Світової війни залишилось дуже мало, але ми завжди пам’ятаємо про їхній подвиг, про віддані роки заради майбутнього українців.

Інф. Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році»