Впіймалися у «ювілейний» рік браконьєрства

Головна, Новини, Слайд

Тринадцять порушників рибоохоронного законодавства тепер  мають інший статус – фігурантів злочинної групи. Десять років вони займалися браконьєрським промислом. Працювали чоловіки  в акваторіях, де заборонений вилов риби в промислових масштабах. Незаконне рибальство приносило їм чималий куш – щомісячна виручка групи становила понад пів мільйона гривень.

Група діяла у Вишгородському районі Київщини, в селах Сухолуччя та Страхолісся. Не оминали й зону відчуження. Браконьєри не припиняли свою діяльність навіть у період нересту, коли встановлюється весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів.

Нагадаємо, у цей період забороняється використання плавзасобів (човнів) у визначених місцях нересту, промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення змагань зі спортивного рибальства, а також днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів. За порушення передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Втім, зловмисників, про яких ідеться, ці заборони, вочевидь, не лякали. Щодня чоловіки виловлювали від 300 кілограмів до тонни риби.

Для «роботи» використовували електричні вудки. А для  доставки незаконного улову облаштували  замасковані від сторонніх осіб причали з такими ж замаскованими базами сортування риби. Там були навіть спеціальні підпільні холодильні камери, де зберігали вилов до відправки на продаж до столиці.

Втім, у «ювілейний», десятий рік «ударної діяльності», як кажуть у народі, лавочка прикрилась. Як повідомили у відділі комунікації Поліції Київської області, задокументували злочинну діяльність чоловіків працівники відділу захисту інтересів суспільства і держави Головного управління Національної поліції в Київській області спільно з працівниками слідчого управління та управління карного розшуку, із залученням спецпризначенців та спеціалістів екологічної інспекції столичного округу за процесуальним керівництвом Київської обласної прокуратури.

Правоохоронці з’ясували, що підпільний вилов риби у промислових масштабах здійснювала група на чолі із двома рідними братами – 39 та 48 років, які живуть у Вишгородському районі. Вони налагодили масштабний вилов риби – придбали знаряддя лову, човни, а також обирали місця для незаконного рибальства.

«Десять кілометрів сіток, 17 човнів, підпільний рибний цех і майже тонна браконьєрського улову щодоби – саме так працювала злочинна група браконьєрів, яку викрила поліція Київщини. Для прикриття злочинної діяльності фігуранти залучили навіть працівника регіонального підрозділу рибінспекції, який заздалегідь попереджав зловмисників про заплановані перевірки правоохоронців. Сом, щука, лин, судак – все це регулярно потрапляло у сітки браконьєрів», – розповів очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов.

Поліцейські зазначають, що своїми діями чоловіки завдали непоправної шкоди екології Київської області, адже знищена популяція риби відновлюватиметься дуже довго.

Співробітники правоохоронних органів провели 18 санкціонованих обшуків та вилучили низку речових доказів. Серед них –,плавзасоби, автомобіль, яким пересувались зловмисники, а також  «чорну» бухгалтерію щодо збуту риби.

Організаторів рибного промислу правоохоронці затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 249 Кримінального процесуального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк

«Висловлюю вдячність працівникам поліції Київщини за викриття злочинної групи браконьєрів», зазначив Андрій Нєбитов.

Тим часом, за даними Державної екологічної інспекції України, щорічно браконьєри завдають навколишньому природному середовищу збитків приблизно на 50 мільйонів гривень. І зазначають, що масове вбивство тварин та вилов риби – це ще й удар по репродуктивному потенціалу цілих видів, які з часом можуть взагалі зникнути.

ДО РЕЧІ. Лише за два тижні – з 17 по 31 травня, під час  весняно-літньої заборони у період нересту головні державні інспектори Київського рибоохоронного патруля зафіксували 97 правопорушень, з яких 3 – кримінальних. В рамках проведених рибоохоронних заходів вилучено 55 одиниць заборонених знарядь лову, 59 кілограмів водних біоресурсів та 7 човнів. Завдані збитки склали 9 044 гривні. Накладено штрафів на громадян на суму 7 514 гривень. Серед цих порушень низка була зафіксована і у Вишгородському районі. Зокрема –  на Канівському водосховищі, у Вишгороді, та Київському водосховищі – у селах Сухолуччя, Толокунь, Глібівка, Лебедівка. Про це повідомив Київський рибоохоронний патруль.

Інф. «Слова»