Вторгнення РФ в Україну. 18 травня.

Головна, Новини, Слайд

Оперативна інформація станом на 06.00 18.05.2022 щодо російського вторгнення.

Розпочалась вісімдесят четверта доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Інформує Генеральний штаб ЗСУ

Ворог здійснює вогневий вплив уздовж всієї лінії зіткнення та у глибині оборони наших військ у Донецькому операційному районі та на Слов’янському напрямку, вживає заходів для посилення наступального угруповання. На інших напрямках основні зусилля противник зосереджує на утриманні зайнятих раніше рубежів, веденні розвідки, інженерному обладнанні позицій, поповнені запасів, а також намагається покращити своє тактичне положення.

Російські загарбники продовжують завдавати ракетних ударів по військових та цивільних об’єктах на всій території України.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках підрозділи збройних сил республіки білорусь виконують завдання з посилення українсько-білоруського кордону в Брестській і Гомельській областях. Зберігається загроза завдання з території білорусі ракетних та авіаційних ударів по об’єктах нашої Держави.

Для демонстрації присутності та сковування дій підрозділів Сил оборони України противник продовжує утримання у прикордонних районах Брянської та Курської областей підрозділи збройних сил російської федерації. В окремих районах противник посилює систему протиповітряної оборони та інженерного обладнання позицій.Ворог продовжує артилерійські обстріли позицій наших військ та об’єктів цивільної інфраструктури у прикордонних населених пунктах Чернігівської та Сумської областей.

На Харківському напрямку противник зосередився на утриманні займаних позицій та недопущенні подальшого просування наших військ. Агресор здійснює артилерійські обстріли населених пунктів Циркуни, Руські Тишки, Черкаські Тишки та Питомник.

На Слов’янському напрямку ворог здійснює наступ на населений пункт Довгеньке. Для підтримки наступальних дій у визначеному районі розгорнуто підрозділи реактивної та ствольної артилерії.

З метою здійснення логістичного забезпечення та доукомплектування підрозділів, що зазнали втрат, агресор переміщує з території російської федерації озброєння та військову техніку.

На Донецькому напрямку ворог продовжує наступ на Лиманському, Сєвєродонецькому, Бахмутському, Авдіївському та Курахівському напрямках. На Лиманському напрямку противник вів наступ з метою встановлення повного контролю над населеним пунктом Дробишеве та блокування Лиману з півночі.

На Бахмутському та Сєверодонецькому напрямках, для авіаційної підтримки наступальних дій, агресор зосередив у Луганській області до п’ятнадцяти вертольотів.У Маріуполі основні зусилля ворог зосереджує на блокуванні наших підрозділів в районі заводу “Азовсталь”. Продовжує завдавати артилерійських та авіаційних ударів.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог посилює угруповання військ для проведення наступу на напрямку Пологи – Оріхів. На Південнобузькому напрямку противник зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів, веденні розвідки, інженерному обладнанні позицій. Здійснює вогневий вплив на підрозділи наших військ.

На Миколаївському напрямку для вогневого ураження наших військ російські окупанти розгорнули на вогневих позиціях до десяти батарей реактивної та до восьми – ствольної артилерії. На Криворізькому напрямку російські війська проводили демонстративні дії з метою сковування українських військ, вдосконалювали інженерне обладнання і поповнювали запаси.

На Бессарабському напрямку обстановка в Придністровському регіоні Республіки Молдова залишається напруженою і суттєвих змін не зазнала. Кораблі чорноморського флоту в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжують виконувати завдання з ізоляції району ведення бойових дій, ведення розвідки та вогневої підтримки на приморському напрямку.

За попередню добу підрозділами протиповітряної оборони Сухопутних військ було уражено десять БпЛА оперативно-тактичного рівня, зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил знищили один БпЛА та чотири крилатих ракети. На Донецькому та Луганському напрямках за минулу добу відбито дванадцять атак ворога, знищено три танки, три артилерійські системи, шість одиниць бойової броньованої техніки та сім автомобілів противника. Разом переможемо! Слава Україні!

18 травня – Міжнародний день музеїв.Повідомляє Національний музей-заповідник ‘Битва за Київ”:

“З 24 лютого наші життя докорінно змінилися – ми переоцінили багато речей та дізналися чимало нового. Обов’язок спеціалістів музейної справи, зберегти правду про найкривавішу війну сучасності, показати реалії російської агресії.

Співробітники Національного музею-заповіднику “Битва за Київ” провели наукову експедицію по збору свідчень російських звірств на території Бучанської громади. Територія лісового господарства площею двадцять квадратних кілометрів стала місцем дислокації п’ятнадцяти тисяч «рашистських» військ. На сьогоднішній день ліс забруднений боєприпасами та спаленою технікою ворога. Серед жахіття, яке залишив за собою «руський мір», музейниками були вилучені побутові речі російських солдатів, зразки їхнього харчування, уніформи, зброя. Ці німі артефакти військової агресії стануть експонатами нової музейної експозиції про злочини росії проти України.

Дякуємо за сприяння та супровід завідувачу сектору культури, молоді та спорту Бучанської РДА Сергію Виговському, представникам Немішаєвської громади Євгену Лисенку та Оксані Карпенко-Лисенко, і справжньому патріоту України В’ячеславу Ковальчуку. Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять про всіх невинно закатованих українців. Таке неможливо забути та пробачити! Музей дасть змогу зберегти історію та виховувати молодь у патріотичному дусі. Перемога за нами! Слава Україні!

18 травня – Міжнародний день музеїв.Новини Вишгородського Історико-культурного заповідника:

І у воєнний час Вишгородський історико-ультурний заповідник продовжує свою роботу!

До Міжнародного дня музеїв запрошує 18 та 19 травня до Історичного музею та Музею давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника. Підготували особливу патріотичну програму для дорослих і дітей,яка презентує багатющу культуру і традиції України та славетного Вишгорода.

10.00 – екскурсія давньоруським містом Вишгород – храм Святих Бориса і Гліба.

11.00 – екскурсія експозицією «Перлини побуту Київського Полісся» в Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ.

11.45 – екскурсія експозицією «Від бортництва до вуликового бджільництва Київського Полісся» в Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ.

12.00 – 14.00 – майстер – класи «Магіявишгородської глини» в Музеї давньоруськогогончарства ВІКЗ.

12.00-відкриття новітньої експозиції,,Ремесла Київського Полісся кінця 19-початку 20 століття» в Історичному музеї ВІКЗ

12.30 – екскурсія оновленою експозицією «Давній Вишгород» в Історичному музеї ВІКЗ.

15.00 – презентація «Школи археолога 2022 »в Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ.Адреси: Історичний музей ВІКЗ:м. Вишгород, вул. Шкільна, 58. Музей давньоруського гончарства ВІКЗ:м. Вишгород, вул. Межигірського Спаса,11.Довідки телефонами:38(04596) 52-85938(04596) 25-31538(04596) 54-179

,,Ремесла Київського Полісся кінця ХІХ – початку ХХ ст.»18 та 19 травня о 12.00 До Міжнародного дня музеїв у приміщенні Історичного музею Вишгородського історико-культурного заповідника – відкриття новітньої експозиції ,,Ремесла Київського Полісся кінця ХІХ-початку ХХ ст.»

Історія Вишгородщини сягає тисячоліть. Унікальне за своїм складом та різноманіттям історичне та археологічне надбання, яке стараннями багатьох науковців: археологів, істориків, музейників, краєзнавців, збиралося протягом майже ста років, стало основою колекції Вишгородського історико-культурного заповідника.

Новітня експозиція є результатом кропіткої роботи співробітників Вишгородського історико-культурного заповідника разом з фахівцями Інституту археології Національної академії наук України, художниками, спеціалістами IT-технологій та небайдужими ентузіастами у справі збереження історико-культурної спадщини Вишгородщини, Київського Полісся та України.Завданням експозиції є презентація історії Вишгорода, як історичного та культурного феномену усієї східнослов’янської спільноти, в якому давньоруський період виступає, у якості основного чинника.Без перебільшення можна зазначити, що нова експозиція є однією з передових серед регіональних музеїв Київської області.

Створений оригінальний музейних простір у якому класичні методи музейного (вітринного) експонування доповнюються віртуальною реальністю з використанням інноваційних, для музейної справи технологій: 3-D моделювання, інтерактивних мап, Qr-кодів тощо. Таким чином експозиція має складну структуру кожна частина якої може бути розширена до окремої тематичної виставки. Окремі «вузли» експозиції можуть стати інтелектуальними та інформаційними приводами для подальшого розвитку музею.

Сучасний рівень подачі матеріалу враховує не тільки необхідність академічної наповненості експозиції, її наукової ґрунтовності та змістовності, але й подачі її у сучасному вигляді, зрозумілому та комфортному для сприйняття молоддю та іноземцями, звиклих до цифрових технологій, як частини нашого сьогодення.Запис на екскурсії за телефонами:04596-52-85804596-25-31504596-54-179Адреса:м.Вишгород, вул.Шкільна,58Історичний музей ВІКЗ

Відкриваються центри підтримки “ЯМаріуполь”

Інформує Маріупольська міська рада.”​​В Маріуполі загинуло 100 тисяч людей. Війна була тільки на Донеччині. А Київ без бою давно взяли російські війська. Дивовижні речі розповідають маріупольці, які тільки-но вибираються з міста. Голодне життя під постійними бомбардуваннями в повному інформаційному вакуумі формують в них геть іншу картинку світу. Потужно працює і російська пропаганда.

Зараз в Маріуполі залишається десь чверть від довоєнного населення. Людей переконують, що їх кинули на призволяще, максимально блокують виїзд у бік вільної України та лякають призовом на першому ж українському блок-пості. Але попри все вони намагаються виїхати до Запоріжжя та інших вільних міст.

Саме тому потрібно поновлювати масову евакуацію та відкривати нові зелені коридори з Маріуполя. Саме тому ми відкриваємо центри підтримки «ЯМаріуполь» по всій Україні. В цю тяжку годину підтримуємо продуктами, ліками, грошима. Допомагаємо лікувати душевні рани. Надаємо юридичний та медичний супровід. Бо тут працюють маріупольці заради маріупольців. Чекаємо на вас за наступними адресами: м. Запоріжжя (пр. Соборний, 150А), м. Дніпро (вул. Воскресенська, 23)Незабаром – відкриття ще у семи містах’.

18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

У цей день вшановуємо пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу комуністичним тоталітарним режимом. 18 травня 1944 року згідно із таємною постановою Державного комітету оборони № 5859-сс «Про кримських татар», підписаною Сталіним, розпочалася спецоперація військ НКВД з метою звільнення Кримського півострова від корінного населення.Формальною підставою стали обвинувачення кримських татар у масовому дезертирстві та колабораціонізмі, що геть не відповідало дійсності – понад 17 тисяч кримських татар служили в Червоної армії з перших днів війни. Третину учасників партизанського руху, що розгорнувся на півострові, також складали кримські татари.

Спецоперація, у якій було залучено 32 тисячі співробітників НКВД, розпочалася о 3-тій годині ночі. Депортованим (а це були переважно жінки, діти, старі, оскільки усе доросле чоловіче населення воювало) давалося на збори від кількох хвилин до пів години, після чого їх звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, а звідти переповненими, наглухо закритими ешелонами відправляли на «спецпоселення» на схід – в Узбекистан, Казахстан, Таджикистан. Частина депортованих потрапила на примусові роботи до Московського вугільного тресту, до таборів фронтового резерву та до ГУЛАГу.

Дорога тривала до трьох тижнів. Багато депортованих від голоду та хвороб померли в дорозі.Загалом протягом трьох днів з Криму було вивезено понад 190 тисяч кримських татар. Окремою трагічною сторінкою цієї спецоперації стала доля жителів кількох кримськотатарських сіл на Арабатській стрілці – про них просто забули, а коли спохопилися, то просто вивезли на баржі в море і потопили. Також у 1944-му з Криму було депортовано понад 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турків і ромів.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників. Лише 1989 року кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину.Після незаконної анексії Криму у 2014 році російська влада продовжує дискредитацію та утиски кримських татар, що лишилися на півострові. У 2015 році Верховна Рада визнала примусове виселення корінного народу Криму актом геноциду.Джерело: УІНП

Вишгородська районна організація Червоного хреста України пропонує допомогу

Повідомляє Вишгородська районна організація Червоного хреста України.Шановні Вишгородці! Наша організація продовжує піклуватись про незахищені верстви населення. З початку тижня і попередньо до 20 травня включно у нашому відділенні можна отримати продуктовий набір людям з інвалідністю 1-2 групи та пенсіонерам старше 70 років. Для отримання допомоги необхідно мати з собою документ, що засвідчує особу (паспорт, пенсійне) та\або довідку про інвалідність. Набори видаються з 10 до 11 ранку за адресою Шолуденка 8.

Головне зі звернення Президента. 18 травня

 Сьогодні один із представників російської держави повідомив про те, що окупанти нібито почали використовувати в Україні комплекси лазерної зброї. Нібито для економії ракет. По-перше, привертає до себе увагу той факт, що їм доводиться економити ракети і якось це пояснювати. Тобто більш як дві тисячі ракет, які російська армія випустила по Україні, були основною частиною їхнього запасу ракет. Тобто далі – тільки залишки. По-друге, всі вже побачили, як Росія воює. Недосвідченими строковиками, яких вона кидає у бій, як гарматне мʼясо. Мародерами, які вперше бачать нормальну побутову техніку в чужій країні. Старою радянською «бронею» без сучасного захисту. Забороненими фосфорними бомбами, якими вони спалюють школи та звичайні житлові будинки. І ракетами, більшість із яких витрачена російською армією на знищення абсолютно цивільної інфраструктури без жодного стратегічного воєнного результату. Цієї доби вони били так ракетами по Миколаєву, а також по Дніпру.

 У пропаганді нацистської Німеччини був такий термін «вундерваффе». Диво-зброя. Що ясніше ставало, що у них немає шансів у війні, то більше було пропагандистських розмов про дивовижну зброю, яка буде нібито такою потужною, що забезпечить перелом у війні. І ось бачимо, що на третьому місяці повномасштабної війни Росія пробує знайти свою «вундерваффе». Нібито лазерну. Це все точно свідчить про повний провал вторгнення.

 Підписав укази про продовження правового режиму воєнного стану та строку загальної мобілізації. Сподіваюся, що Верховна Рада України найближчим часом підтримає це рішення. У нашої армії і всіх, хто захищає державу, мають бути всі юридичні інструменти, щоб діяти спокійно.

 Про те, що наша держава нікого не кидає і повертає те, що належить Україні по праву, говорив сьогодні у зверненні з нагоди Дня вшанування памʼяті жертв депортації кримськотатарського народу. Ми памʼятаємо про Крим. І ми ніколи не забудемо ані 1944 рік – геноцид, який влаштувала кримським татарам радянська влада. Ані 2014 рік – другу хвилю знищення всього вільного на півострові Крим.

 Спеціально саме в цей день підписав закон про захист осіб, яких окупанти позбавили свободи, а також про захист членів родин таких людей. Йдеться про всіх бранців Кремля – і в Криму, і на окупованій частині Донбасу. Закон дає їм більше захисту й допомоги від держави.

 Акумулюємо також і всі можливі ресурси світу для підтримки України. Я вдячний Андрію Шевченку, нашому легендарному футболісту, за те, що він став першим амбасадором нового національного бренду України – United 24. Це дуже потрібна державі саме зараз платформа, яка дає змогу, зокрема, збирати кошти на підтримку України. Будь-яка людина у світі в один клік може зробити свій внесок у нашу перемогу. Причому за тим напрямком, який вважає найважливішим. Наприклад, оборона й розмінування, медична допомога або відбудова країни. І вже на початку червня зможемо побачити перший спеціальний захід у Лондоні за участі Андрія Шевченка на підтримку United 24.

 Подякував Президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн за оголошений сьогодні пакет допомоги нашій державі. Обсяг – 9 мільярдів євро. А також за підтримку планів з відновлення України. Цей крок Єврокомісії є свідченням справжнього лідерства, на яке здатний Європейський Союз. І однозначно допоможе нам у боротьбі за нашу спільну свободу.

 Говорив з новим Президентом Обʼєднаних Арабських Еміратів. Привітав його з обранням на посаду. Запросив взяти участь у післявоєнній відбудові держави. Обговорили загрозу глобальній продовольчій безпеці, яку спровокувала Росія цим вторгненням.

 Підписав указ про нагородження наших героїв. 197 військовослужбовців Збройних Сил України відзначені державними нагородами. П’ять із них – посмертно.

 Сьогодні мав честь вручити ордени «Золота Зірка» військовослужбовцям, яким раніше присвоїв звання Героя України. Зокрема, полковнику Сергію Барановському за мужність та ефективність у боях на Донбасі. І полковнику Сергію Мусієнку за особисту хоробрість і успіхи у боях на Харківщині.Джерело: Офіс Президента України.

Підготувала Інна КОСЯНЧУК