Вторгнення РФ в Україну. 20 травня.

Головна, Новини, Слайд

Оперативна інформація станом на 06.00 20.05.2022 щодо російського вторгнення

86 доба. Інформує Міністерство оборони України.

Противник веде наступальну операцію у районах населених пунктів Лисичанськ і Сєверодонецьк.На Волинському та Поліському напрямках суттєвих змін в стані та положенні підрозділів збройних сил республіки білорусь не відзначається. Зберігається загроза ракетно-бомбових ударів з території республіки білорусь.

На Сіверському напрямку противник проводить інженерне обладнання позицій в районі населеного пункту Азаровка Брянської області. Здійснив обстріли з артилерії та мінометів населених пунктів Бояро-Лежачі, Бруски, Старі Вирки Сумській області та Грем’яч Чернігівської області.

На Харківському напрямку ворог основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Намагається проводити контратаки з метою відновлення втрачених позицій. Веде посилену повітряну розвідку із застосуванням БпЛА.

Тривали бойові дії в районі населених пунктів Тернова та Веселе. Окрім того ворожі обстріли зафіксовано поблизу Руських Тишків.На Слов’янському напрямку противник обстрілював цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Довгеньке, Велика Комишуваха і Долина.На Донецькому напрямку ворог активізував наступальні та штурмові дії для покращення тактичного положення. Завдавав вогневого ураження із мінометів, ствольної артилерії, реактивних систем залпового вогню та оперативно-тактичної авіації з метою руйнування фортифікаційних споруд наших підрозділів уздовж всієї лінії зіткнення.

На Лиманському напрямку противник здійснює періодичні обстріли цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Діброва та Закітне.

На Сєверодонецькому напрямку ворог вів штурмові дії в напрямку населеного пункту Сєвєродонецьк, успіху не мав, зазнав втрат і змушений відступити. Веде бойові дії в районі населеного пункту Тошківка.На Бахмутському напрямку, за підтримки артилерії та мінометів, окупанти проводили наступальні дії в районі населеного пункту Вискрива, одночасно намагалися покращити тактичне положення своїх підрозділів неподалік Володимирівки та Василівки. Російські окупанти зазнали втрат в районі населеного пункту Олександропілля.

На Авдіївському напрямку противник, за підтримки артилерії, вів штурмові та наступальні дії в районі населеного пункту Веселе. Зазнав втрат і відступив.

На Курахівському напрямку ворог здійснював масовані артилерійські обстріли цивільної інфраструктури, зокрема й із реактивних систем залпового вогню. Вів наступ в районах Новомихайлівки та Олександрівки, успіху не мав.На Новопавлівському та Запорізькому напрямках вогнем реактивної та ствольної артилерії та мінометів противник уражав інфраструктуру та мирні домогосподарства, вів контрбатарейну боротьбу. В районі населеного пункту Новодарівка зазнав втрат та відійшов на раніше зайняті позиції.На Південнобузькому напрямку загарбники активних бойових дій не проводили. Обстрілювали житлові будинки із застосуванням мінометів та ствольної артилерії. Продовжували інженерне обладнання позицій та побудову другої лінії оборони.

Зберігається висока ймовірність продовження бойових дій з метою покращення тактичного положення та виходу на адміністративний кордон Херсонської області.На Бессарабському напрямку обстановка залишилась без суттєвих змін.

Корабельні угруповання противника в Чорному та Азовському морях продовжують блокування цивільного судноплавства.

Культурні цінності Вишгородщини: відроджуємо для Перемоги

День вишиванки – молоде свято, яке вже набуло популярності в Україні і світі – це не просто день селфі у вишитому вбранні. Насамперед,це нагода звернути увагу на ті етнокультурні явища і процеси, які потребують розвитку, популяризації, збереження і охорони…

Нині, коли Україна, внаслідок повномасштабного вторгнення росії, знову змушена боронити свої землі від ворога, на перший план виходить проблематика саме збереження і охорони культурного спадку. Адже рашисти нещадно нищать наші музеї, пам’ятки історії, культури і мистецтва.

19 травня з нагоди Міжнародного дня музеїв та Всесвітнього дня вишиванки відбулась зустріч керівника Вишгородської військової адміністрації Олексія Данчина з культурними діячками Київщини та України – директором Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидатом історичних наук Владою Литовченко та народною артисткою України, корені якої – з села Катюжанка, Ольгою Сумською. У зустрічі також взяли участь заступник голови Вишгородської РВА Тетяна Волотовська, заступник голови Вишгородської районної ради Олександр Ростовцев, керівник апарату Вишгородської РВА Юлія Фещенко, журналіст Інна Косянчук.

Учасники зустрічі обговорили питання захисту наших національних і регіональних цінностей, представлених у Вишгородському районі, відтворення у прийнятному форматі і донесення до нащадків втрачених внаслідок війни шедеврів, нових шляхів популяризації нашої безцінної спадщини.

Ольга Сумська згадувала природні красоти рідної Катюжанки, ліси, повні грибів і ягід, розповідала про щирість людей… І з болем говорила про те, що нині Катюжанка – у руїнах після рашистської окупації. Як і низка сіл і селищ півночі Вишгородського району, по яких потоптались загарбники.

Як зазначила Тетяна Волотовська, окупанти безжально нищили все, що потрапляло під руку, від люті й заздрощів. І це відбулося саме тоді, коли Україна почала розвиватися й потужно заявляти про себе на всіх рівнях.Учасники зустрічі звернули увагу на те, що українці не пробачать ворогу віроломного нападу на Україну і нелюдського ставлення до українців, до наших населених пунктів, до історико-культурного надбання, знищення якого заборонене на міжнародному рівні – Гаазькою конвенцією 1954 року.

Тим часом російські вандали дещо знищили незворотньо. Зокрема, у Вишгородському районі на другий день війни внаслідок ракетного удару згорів історико-краєзнавчий музей в Іванкові, а з ним – низка унікальних експонатів. Так, вдалося врятувати безцінні полотна видної художниці Марії Примаченко. Однак втрачено ткані роботи відомої української ткалі і вишивальниці Ганни Верес, український автентичний одяг, предмети побуту тощо. Зазнав руйнації й унікальний музей Чорнобильської зони «Зірка полин», а також монументи, встановлені у різні часи…

Олексій Данчин розповів, що врятовані в Іванкові роботи Марії Примаченко, які нині знаходяться у безпечному місці, хотіли взяти на зберігання різні культурні установи. Однак, оскільки музей перебував у підпорядкуванні Іванківської селищної ради, то тільки громада має вирішувати, де полотна мають зберігатись до відбудови музею, а такі перспективи є.

Учасники зустрічі порадились щодо подальших шляхів збереження культурного та етнографічного надбання Вишгородщини. Влада Литовченко внесла свої пропозиції з конкретними проектами, які підтримала Ольга Сумська. Ідеї під гаслом «Відроджуємо для Перемоги!» були схвально сприйняті керівництвом Вишгородщини.Далі – справа за практичним втіленням внесених напрацювань, тим більше що зробити належить дуже багато. А це потребує і часу, й зусиль, і фінансових ресурсів, яких, звісно, у воєнний час обмаль. Тож тут доцільною була б грантова підтримка, і учасники зустрічі висловили переконання, що напрацьовані проєкти отримають допомогу з боку грантодавців. Адже йдеться про донесення до сучасників і майбутніх поколінь безцінних культурних надбань Київського Полісся, унікальної етнокультурної та мистецької спадщини.

Перша військова вишиванка

Автор нестандартної вишиванки, який є фахівцем з мистецтвознавства, звернувся до творчої майстерні Олександри Теліженко. Разом вони створили таку цікаву сорочкуДжерело: 24tv.ua

Кроки до Перемоги

“Нам вдалося відібрати у противника стратегічну ініціативу, завдати критичних втрат, змусити відмовитися від головної мети – захоплення міста Києва. Сьогодні ми не лише ведемо оборону. Ми провели низку успішних контрнаступальних дій”, – на цьому наголосив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний під час засідання Військового комітету НАТО.

«Цей прапор на війні ще з 2014-го…», – гвардієць «Дєд» про свій оберіг

Розповідають у Перша Президентська Бригада :В одному з підрозділів вишгородської бригади є свій своєрідний символ братерства – Державний Прапор. На ньому десятки військовослужбовців з різних підрозділів, які разом з «Дєдом» захищали нашу державу залишили свої підписи та побажання.

Підрозділи бригади з цим жовто-блакитним стягом брали участь у бойових діях на Сході України, а також після повномасштабного вторгнення росіян обороняли Київщину.«Я отримав цей прапор від своїх друзів з танкової роти. І відтоді прапор завжди зі мною, де б я не був. Він нагадує мені про моїх побратимів та про те, за що ми боремось. І це допомагає мені навіть в скрутні часи знаходити сили і йти вперед.

Нещодавно, після того як ми вибили окупантів з Київщини, я вкотре попросив своїх побратимів залишити написи на ньому. Адже ми досягли цього разом, і для мене це буде пам’яттю про подвиг моїх товаришів на все життя», – розповідає «Дєд».

На Київщині прикордонники затримали іноземця з символікою спецслужб рф

Під час перевірки документів на блок-посту, з’ясувалося, що попри заборону в’їзду в Україну на три роки, чоловік не покинув територію України.В його особистих речей виявили символіку спецназу рф, ніж, компас та записи в блокноті з контактами осіб країни-агресора, а також довідка з органу позбавлення волі про судимість та відбування покарання на території рф.Джерело: Держприкордонслужба

Міжнародні санкції й економіка країни-окупанта

Бравурні заяви керівництва кремля про фінансове зростання рф, покращення добробуту росіян та “все йде за планом”, протирічать прогнозам їхнього ж міністерства економіки. Урядовці оцінили спад економіки до кінця 2022 року на рівні 8,8 відсотків.

За найоптимістичнішими для країни-агресора сценаріями, видобуток нафти знизиться на 9,3 %, газу на 5,5 %. Також на 20 % скоротиться експорт нафтопродуктів та на 10 % експорт газу.

Bank of New York повідомив власників російських євробондів, що через санкції Євросоюзу відмовляється виконувати функції довірчого управителя цих паперів. Deutsche Bank перестав працювати з низкою великих російських банків, закривши їм кореспондентські рахунки. Такі дії можуть спричинити проблеми при переказах росіянами коштів за кордон. Раніше схоже рішення ухвалила група Raiffeisen. Французька група Societe Generale завершила операцію з продажу Росбанку та всіх своїх російських активів.

Після введення санкцій різко скоротилося надходження до росії китайських технологій: постачання ноутбуків з Китаю до росії в березні впало порівняно з лютим на 40%; імпорт смартфонів скоротився на 2/3; імпорт телекомунікаційного мережевого обладнання впав на 98%.

Військове вторгнення в Україну не минуло безслідно і для малого бізнесу рф. У березні та квітні в росії зареєстровано понад 60 тисяч справ про банкрутство.Джерело: ГУР МО

У Вишгороді роздають картоплю

19 травня у вайбері люди ділились таким повідомленнями: “Доброго вечора! Завтра з 10.00 до 14.00 біля бібліотеки, за адресою: м. Вишгород, Шолуденко, 8 буде машина з картоплею! Не молода) Звичайна! Їстівна ) У кількості 6 тон. Приходити зі своєю тарою)Набирати можна скільки захочете!З повагою, #Команда96округ .

20 травня картоплю привезли. Вишгородський районний оперативний інфочат опублікував відео роздачі картоплі. За нею прийшло багато людей.

Вочевидь, це не остання роздача.”Картопляний двіж продовжується! Ще є! Всім вистачить! Заявку на привезти ще виконаємо! Чекаємо! Не забуваємо пакети! З повагою, #Команда96округ“.

Відновлено автобусний маршрут з Ровжів до Києва

Станом на 20 травня на території Київської області відновили роботу вже 300 приміських та міжміських автобусних маршрутів загального користування. На них задіяно більше 400 транспортних засобів. На цьому тижні відновлено роботу міжміських автобусних маршрутів загального користування сполученням:

«Ровжі – Київ АС «Полісся»,

«Тетерів – Київ АС «Дачна».Пасажирськими перевезеннями забезпечені всі райони Київської області.Джерело: Олексій Кулеба

Головне зі звернення Президента. 20 травня

Сьогодні моє звернення ширше, ніж зазвичай. І присвячене це звернення предмету, над яким будемо працювати разом найближчим часом. А саме – компенсації усіх тих збитків, які Росія своєю агресією завдала Україні.

Ракетний удар російської армії по Харківщині. У місті Лозова окупанти знищили будинок культури. Звичайно, Росія зробила вже все можливе, щоб на її території не залишилося жодного місця для культури. Але до чого тут наша Харківщина? Хай би в себе в Росії й підривали те, що в них залишилося від будинків культури, якщо їм так хочеться.

Вони роблять усе, щоб витравити будь-яке нормальне життя на Херсонщині, у тих районах Запорізької області, куди вони зайшли. Усе це й багато іншого, що російська армія зробила за час із 24 лютого і з 2014 року, потребує справедливої відповіді.

По-перше, це звільнення. Ми маємо битися, поки не очистимо нашу землю від окупантів і поки не гарантуємо Україні безпеку.

По-друге, це притягнення до відповідальності всіх російських воєнних злочинців. І в українських судах, і в міжнародному трибуналі, і просто на полі бою, поки війна триває.

Але, по-третє, ми працюємо й над тим, щоб Росія так чи інакше компенсувала все, що вона знищила в Україні. Кожен спалений дім. Кожну зруйновану школу, зруйновану лікарню. Кожен підірваний будинок культури та обʼєкт інфраструктури. Кожне знищене підприємство. Кожен зупинений бізнес, кожну втрачену гривню – людьми, підприємствами, громадами й державою. Російські гроші як компенсація мають дійти до кожної людини, родини, бізнесу, які постраждали

Ми пропонуємо державам-партнерам у законний спосіб визнати те, що Росія повинна понести матеріальну відповідальність за скоєні нею злочини. Це важливо не тільки в контексті цієї війни, розв’язаної Росією. Але й у контексті будь-яких інших агресивних дій чи то Росії, чи то будь-якого іншого потенційного агресора. Зло має отримати відповідь й знати, що буде покаране. Отже, ми пропонуємо державам-партнерам підписати багатосторонній договір і створити механізм, завдяки якому кожен і кожна, хто постраждав від дій Росії, зможе отримати компенсацію всіх втрат.

На основі такого договору російські кошти та майно, які перебувають у юрисдикціях держав-партнерів, мають бути заарештовані або заморожені, а потім конфісковані й спрямовані у спеціально створений фонд, із якого всі, хто постраждав від російської агресії, зможуть отримати відповідну компенсацію.

Говорив сьогодні про відповідальність Росії за цю війну і з представниками Ірландії, які відвідали Україну. Голови обох палат ірландського парламенту були в столиці. Провели з ними дуже змістовні переговори.

Обов’язково сьогодні хочу подякувати нашим людям, які не припиняють боротися з окупацією. І особливо тим, хто зараз на території, яка тимчасово під контролем Росії, її армії. Зокрема, рятувальники в Енергодарі, які вийшли сьогодні на протест, заслуговують підтримки від усіх нас. Дякую вам.

Підписав сьогодні й черговий указ про нагородження наших захисників. 202 військовослужбовці Збройних Сил України відзначені державними нагородами. Загалом за час повномасштабної війни вже понад 14 тисяч наших захисників і захисниць були нагороджені за хоробрість та ефективність в обороні країни і в допомозі нашим людям.

Сьогодні – три роки, як я став Президентом України. Дякую за довіру. Пишаюсь тим, що я – Президент. Люблю вас! Не підведу!

Підготувана Інна КОСЯНЧУК