Вишгородщина. На крок ближче до перемоги. 14-30 червня

Головна, Новини, Слайд

Вишгородські нацгвардійці несуть службу на блок-постах

Повідомляє Перша Президентська Бригада 14 червня: Нацгвардійці вишгородської бригади захищають українців не лише на фронті, а й у місті. З початком повномасштабного вторгнення в багатьох містах почали виявлятися факти діяльності “сплячих” ворожих агентів, які проводять диверсійно-розвідувальну діяльність. Саме тому, для виявлення осіб, які працюють на ворога, в усіх містах було розгорнуто блок-пости.

Військовослужбовці вишгородської бригади спільно з поліцейськими та прикордонниками несуть службу на блок-постах. Окрім цього, разом з ними несуть службу й чотирилапі колеги. Серед основних завдань кінологів зі службовими собаками є перевірка автомобілів на заборонені речі, пошук зброї та боєприпасів.

Нагадуємо, що при проходженні блок-поста водій повинен:

при під’їзді до блок-поста зменшити швидкість автомобіля;

завчасно приготувати та надати документи для перевірки;

у нічний час вимкнути світло фар;

увімкнути аварійне світло та світло в салоні автомобіля;

категорично заборонено проводити фото- та відеозйомку;

не робити різких рухів і без дозволу не виходити з автомобіля;

чітко відповідати на запитання та виконувати вказівки службових осіб блок-поста.

Пам’ятайте, що нацгвардійці працюють заради вашої безпеки і разом йдемо до перемоги!

З дна Київського водосховища піднято уламки ворожого вертольота

Повідомляє Голова Київської ОВА Олексій Кулеба: Ворожий транспортно-бойовий гелікоптер МІ-35М ЗСУ збили ще у перший день війни. Наразі водолазна група нацгвардійців працює над пошуком уламків іншої збитої російської авіатехніки в акваторії Київського водосховища.

Чемпіонка завітала до рідної школи

14 червня увечері в пусту школу завітала цьогорічна випускниця Катерина Татаурова , яка щойно повернулася з перемогою з Міжнародних змагань. Знаєте, як приємно, що до тебе йдуть зі своїми радощами й досягненнями! А ще для мене особисто ця перемога Каті є такою символічною! Якщо наші тендітні дівчата перемагають в зовсім не жіночих видах спорту, то наші мужні чоловіки обов’язково знищать підлоту, що вдерлася до України. Тим більше, що батько Катерини зараз там, де найнебезпечніше. Ivan Tataurov , у Вас чудова родина й прекрасні діти. І я повторюю всоте, що вірю Вам особисто і всім справжнім хлопцям із ЗСУ! Про це повідомила директор гімназії «Інтелект» Інна Шубко і зазначила: Natali Tataurova , дякую за Ваше добре серце й золоті руки. Вишитим Вами рушником обов’язково благославлятимемо наших випускників у липні.

Про сортування ТПВ. Тимчасові зміни

Відсортоване сміття тимчасово не вивозитимуть у Петрівській громаді, а також, за даними чату Життя міста Вишгород, і у Вишгороді.

Повідомляє Петрівсьа громада: «Тимчасово роздільне сміття з жовтих та зелених контейнерів не вивозитиметься. На жаль, з технічних причин, нам доводиться призупинити практику збору відсортованого сміття. Викидайте сміття у чорні баки для загального сміття. Також вивозиться сміття згідно з графіком. Просимо вибачити за тимчасові незручності. Якщо будуть зміни – ми повідомимо».

Відзнака від захисників маленькому патріоту!

Повідомила група Стка_БЕРЕГИНЯ: «Пам’ятаєте Святослава Маркова, який нещодавно, продавши на прибудинковому ярмарку свої іграшки, приніс деяку суму “на патрони СОЛДАТАМ”. Так от, 16 червня до нас завітали справжні ВОЇНИ з почесною відзнакою для хлопця! Святослав і його сестричка Софійка, що її малюнок, зроблений під час перебування в укритті, потрапив до міжнародної акції “Діти малюють в бомбосховищах”, отримали від Воїнів шеврони їхнього підрозділу та особисті подарунки, від яких і нам, дорослим аж подих перехопило!

Наші гості навзаєм отримали від #КатеринаМаркова мами Святослава і Софійки смачні пиріжки, зроблені з любов’ю і вдячністю. А ще ми встигли доплести ще одну сіточку для них, і передали декілька килимків, плетених дбайливими руками ще однієї нашої помічниці Альбіни, її мами #Срібранець_Марина та Мами Героя Костянтина Непоп пані Віри #ВераНепоп.

Працюємо далі заради нашої спільної Перемоги над російським окупантом.

Ми ні на мить не забуваємо, заради кого і чому займаємось тим, що плетемо маскувальні сітки, починаючи від 2015-го року і дотепер. Найвищою честю є можливість бути корисними нашим дорогим Захисникам і Захісницям. Дякуємо Ira Jurba за можливість висловити нашу вдячність Воїнам. З повагою, Група СІТКА-БЕРЕГИНЯ .

Якщо ви маєте можливість і бажання допомогти нам фінансово в придбанні матеріалів для виготовлення маскувальних сіток, карта моно в першому коментарі. Малюнок Нікіта Тітов підтвердженням сьогоднішній зустрічі.”

У Димері плетуть маскувальні сітки

На Вишгородщині збільшується кількість груп, які плетуть маскувальні сітки. Адже й потреба у цих виробах неабияка! Димерська громада 16 червня зазанчила6 «Любі друзі, приєднуйтесь до плетіння маскувальних сіток у Будинку культури смт Димер. Ці сітки -це справжній оберіг для наших Героїв. Якщо ви маєте час і бажання, підходьте і допоможіть, зробіть свій посильний вклад у нашу перемогу. Ця маскувальна сітка може захистити і врятувати не одне життя. Плетемо кожного дня з 10:00 до 18:00».

Про ремонт школи в Олізарівці

16 червня повідомила народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк. «Ми стали на крок ближче до ремонту Олізарівської школи Іванківської громади.

Прямо зараз розвантажують тисячу листів шифера, який закупили і доставили ТОВ “Прикарпатський Торговий Дім” Ярослава Сухоребського та Сергей Блескун. Ці двоє чоловіків вже вдруге купляють і привозять шифер в громади 96 округу. Завдяки їхньому вчинку, сотні людей змогли відновити своє житло і отримати дах над головою в Загальцях, Димері, Демидові, Олізарівці.

Олізарівська школа для мене особисто знакова. Кілька місяців тому, одразу після деокупації, ми встановили там старлінк, адже жодного зв’язку з селом не було. І учні школи, сидячи на сходах сільради, отримали зв’язок з навколишнім світом. Але найбільше, що їх цікавило, коли я запитала, як вони пережили окупацію, це — чи буде відновлена їхня люба школа? Яка, до речі, стала прихистком для мешканців Олізарівки під час окупації: всі, в кого не було погребів, жили в школі: і немовлята, і старенькі. Навіть понівечена окупантом, вона врятувала десятки життів.

Деревину нам люб’язно надало Київське обласне управління лісового та мисливського господарства, а шифер закупили Ярослав Сухоребський та Сергій Блескун. Буде ще багато внутрішньої роботи, на яку саме зараз ми шукаємо фінансування. Всі, хто бажає допомогти, ось наші реквізити:

Банк одержувача: АТ “УНІВЕРСАЛ БАНК”

Київ ,Україна Номер поточного рахунку клієнта одержувача:

UA213220010000026001910000718

МФО Банку одержувача: 322001

АТ УНІВЕРСАЛ БАНК ЗКПО (ЭДРПОУ) одержувача: 44317490

Клієнт БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІМЕНІ МИХАЙЛА ВАСИЛЕВСЬКОГО”

ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

16 червня делегація з представників архівної, музейної, бібіліотечної справи відвідала Іванківський край Вишгородського району. Основною метою поїздки є обговорення механізму й практичних дій щодо збереження культурної спадщини,зокрема,Вишгородського району Київщини та вшанування творчості митців всесвітнього значення Ганни Верес та Марії Примаченко, розробка та обговорення майбутнього проєкту, спрямованого на збереження культурного надбання в умовах воєнного стану.

На чолі з директоркою Вишгородського історико-культурного заповідника Владою Литовченко, до складу делегації входили заступник начальника Вишгородської районної військової адміністрації Тетяна Волотовська, голова Вишгородської районної ради Ірина Правдива, директор Державного архіву Київської області Соф’я Каменєва, генеральний директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Людмила

Строкова, головний зберігач Національного музею українського народного декоративного мистецтва Ольга Єрмак, головний зберігач-хранитель фондів Національного музею Тараса Шевченка Юлія Шилєнко, журналіст-оператор Ольга Думанська.

Першим пунктом поїздки став Іванківський архівний сектор, який входить до архівного відділу Вишгородської районної військової адміністрації.

Це унікальний архів, найбільший у Київській області, що налічує в собі близько 45 000 документів. Це один із 13 архівів, який знаходився під окупацією. Унікальний він також тим, що саме тут є перші записи про початок аварії на ЧАЕС, а також містить згадки про видатну українську вишивальницю і ткалю Ганну Верес, яка народилася в селі Обуховичі тогочасного Іванківського району.

Про це повідомила директор ВІКЗ Влада Литовченко і зазначила: «Дякуємо за організацію поїздки керівникам Вишгородської районної військової адміністрації Олексію Данчину та Тетяні Волотовській та керівництву Вишгородської районної ради Ірині Правдивій та Олександру Ростовцеву.»

Про благоустрій у Петрівській громаді.

17 червня відбулося засідання виконавчого комітету, на якому було обговорено підсумки проведення місячника благоустрою населених пунктів Петрівської сільської територіальної громади.

Як поінформував начальник відділу житлово-комунального господарства та благоустрою Ігор Філіпченко, за результатами проведених робіт на території Петрівської громади ліквідовано 2 стихійних сміттєзвалища, розчищено від піщаної суміші вулиці громади, проведені заходи щодо прибирання з вулиць будівельних матеріалів та сміття власниками прилеглих домогосподарств, частково впорядковано дитячі майданчики тощо.

Також здійснено впорядкування та очищення від сміття узбіччя доріг, місця загального користування. Окрім того, проведено благоустрій кладовищ. Організовано висадку зелених насаджень.

На жаль, частину важливих заходів, запланованих провести у рамках місячника благоустрою не виконано у зв’язку з відсутністю фінансування. Відсутність фінансування пов’язана з законодавчою забороною здійснення певних видатків у період дії воєнного стану та першочергового направлення коштів Державним казначейством на національну оборону.

Прийнято рішення оголосити конкурс на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Петрівської сільської ради.

Під час засідання розглянули питання грошової винагороди учням та учителям Петрівської громади за перемогу та призові місця у конкурсах та олімпіадах. Члени виконкому прийняли рішення про виплату стипендій учням та вчителям закладів загальної середньої освіти Петрівської сільської ради за період з червня по серпень 2022 року включно. Щомісячну стипендію отримуватимуть четверо учнів, троє із яких по 300 грн та один – 800 грн. Також щомісячну стипендію отримуватимуть троє вчителів у розмірі 300 грн, 1100 грн та 2100 грн.

У зв’язку з військовим станом виконавчий комітет вирішив тимчасово призупинити батьківську плату за навчання у Новопетрівській дитячій школі мистецтв до кінця 2021-2022 навчального року.

Затверджено коригування проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту доріг по вул. Богдана Хмельницького та вул. Чигрина в селі Старі Петрівці.

Прийнято рішення про надання 28 зареєстрованим мешканцям Петрівської громади матеріальної допомоги по життєво-важливих показниках онкохворим та тяжкохворим громадянам, людям з інвалідністю, що потребують лікування.

Розглянуто 24 заяви про присвоєння поштових адрес, 1 заяву про внесення змін у поштову адресу та 3 заяви про присвоєння будівельних адрес.

Детальніше ознайомитись з рішеннями можна на офіційному сайті Петрівської сільської ради після офіційного оприлюднення. Джерело: Петрівська громада.

У Вишгороді відсвяткували день гончаря

Гончар – не просто ремесло. Гончар – це професія, яка виникненням своїм засвідчила перший крок людини до цивілізованості. Адже, якщо виникла потреба в посуді, значить, людство дозріло не лише до побутових зручностей, але й відповідної естетики.

І хоча в сучаному офіційному календарі немає такого професійного свята, українські музеї щорічно тримають внутрішню традицію, і саме в червні більшість громад гончарства в Україні святкують День гончаря.

17 червня 2022 року Музей давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника приймав гостей з нагоди відзначення Дня гончаря. Територія музею повнилась дитячими голосами і зацікавленим гомоном дорослих.

Діти із задоволенням ліпили з глини. Спочатку роздивлялися роботи інших дітей на виставці гончарних виробів, а потім запускали власну фантазію на повну – і ТВОРИЛИ! А успішно керувала цим яскравим дитячим “оркестром” майстриня музею Н.Г.Бойко.

Дорослі слухали цікаву й пізнавальну лекцію провідного наукового співробітника Інституту археології НАН України, к.іст.н. Д.В.Бібікова про археологічні розвідки гончарства.

Гості доторкнулись до української минувшини на екскурсії наукового співробітника музею Єгорової Т.М.

Піднесення і гармонія панували в душі кожного, хто завітав до музею. Гості доторкнулись до прекрасного і відчули цілительну функцію культури на собі. Дійсно, правий Черчилль, що кожна війна – це війна за культуру, в першу чергу.

І, незважаючи на те, що День гончаря буває тільки раз на рік, музей давньоруського гончарства ВІКЗ чекає всіх на майстер-класи та екскурсії щодня (крім понеділка) з 10:00 до 17:00. Довідки телефонами: 050-50-194-84; 38(04596) 25-315; +38(04596) 52-859

Відпрацювала ППО

Керівник Київської ОВА Олексій Кулеба повідомив, що 19 червня  зранку у Вишгородському районі були чутні вибухи. Відпрацювала ППО по ворожому повітряному об’єкту.

Задимленості не виявлено, пожежі відсутні, постраждалих немає. Працюють підрозділи Національної поліції та інші служби. Інформація уточнюється. Просимо жителів залишатися в укриттях під час повітряних тривог.

Про відновлення Іванківського музею

Іванківський історико – краєзнавчий музей, який постраждав від навали рашистів у Київщині, внесли у список об’єктів для відбудови.

У дописі в Фейсбук міністра культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко розповів, що 25 лютого 2022 року росіяни направили в музей 4 ракети, саме в ту залу, де експонувалися унікальні роботи Марії Примаченко.

Олександр Ткаченко наголошує: “Тобто, це такий самий спланований удар по нашій національній ідентичності, як завжди. На щастя, працівники музею попередньо сховали всі 14 картин, а коли почалась пожежа – ризикуючи життям, витягнули їх зі зруйнованої будівлі, що палала”.

Міністр культури та інформаційної політики України поспілкувався з мешканцями смт Іванків та головою Іванківської селищної ради Свириденко Тетяною.

Олександр Ткаченко написав: “Те, що люди пережили в окупації складно уявити – страх, переслідування, відсутність зв’язку та електроенергії, брак продуктів, величезні втрати. Деякі села знищені вщент, деякі на 30 – 90%. Загалом пошкоджено або знищено 2360 об’єктів інфраструктури. Щоразу переконуюсь, що росіяни – нація, що вміє тільки руйнувати надбання інших та відкидати розвиток територій, куди вони приходять, на десятки років в минуле”.

Іванківський музей в першу чергу внесли в список об’єктів для відбудови на платформі https://restore.mkip.gov.ua.

Лікар з Димерської лікарні отримав почесне звання

Повідомляє Димерська громада 22 червня.

Президент Володимир Зеленський своїм Указом нагородив наших лікарів з нагоди професійного свята – Дня медика.

Зокрема, ЮРЧАКУ Олександру Володимировичу — лікареві комунального некомерційного підприємства “Димерська центральна селищна лікарня” Димерської селищної ради, Київська область присвоєно почесне звання “ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ» Указ №419/2022 «Про відзначення державними нагородами України» 18 червня оприлюднили на сайті президента.

Культурне життя

КЗ КОР,,Вишгородський історико-культурний заповідник» запрошує шанувальників історії та старовини приєднатися до «Школи археолога». На Вас чекає надзвичайно цікавий та пізнавальний освітній курс, котрий дозволить здійснити захоплюючу подорож тисячоліттями людської історії за допомогою археології – науки, в якій переплелися пригоди і працьовитість, великі знахідки та відкриття.

Програма,,Щколи археолога» передбачає поглиблення щодо вивчення історії давнього світу, яка базується на археологічних джерелах. Робота побудована за принципом «від простого до складного, від відомого до невідомого» на матеріалах загальних археологічних понять, що створює передумови до власних наукових рефератів та досліджень.

Теоретична частина спрямована на створення у слухачів загальних базових уявлень про археологічне дослідження, його цінність та цікавість. Практична частина курсу покликана закріпити набуті теоретичні знання, отримати необхідні навички оперування археологічним матеріалом під час роботи на археодромі. Робота у лабораторії дає змогу оволодіти базовими прийомами камеральної обробки знахідок (реставрування, відновлення, інтерпретація тощо).

“Школа археолога” Вишгородського історико-культурного заповідника зустріне з радістю нових учнів, яким не байдужий світ минулого та пошук незвіданого. Довідки телефонами: +38(04596) 25-315; +38(04596) 52-859, 097-690-76-11

КОР затвердила програми відновлення на Київщині

23 червня відбулося засідання 11-ої сесії Київської обласної ради, на якій ухвалили ряд важливих рішень для регіону, що функціонує в умовах воєнного стану. У ході засідання депутати підтримали всі 6 питань порядку денного більшістю голосів.

Зокрема на засіданні були затверджені:

-Програма відновлення приватних будинків, зруйнованих внаслідок бойових дій на території Київської області на 2022-2023 роки;

-Програма «Нова оселя» на 2022-2023 роки;

-Програма розвитку системи освіти Київської області на 2022-2026 роки.

Своїм рішенням депутати також внесли зміни до Програми організації територіальної оборони в Київській області на 2021-2023 роки та Київської обласної цільової програми підтримки підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області і запобігання їх банкрутству на 2020-2022 роки. Джерело: Олексій Кулеба, Голова Київської ОВА

Олексій Данчин – голова Вишгородської РДА: указ Президента

24 червня, Президент України Володимир Зеленський своїм указом призначив Олексія Данчина головою Вишгородської районної державної адміністрації

Вишгородська РДА зазначає: Колектив ВРДА щиро вітає Олексія Олександровича Данчина з призначенням на посаду голови Вишгородської районної державної адміністрації! Щиро бажаємо конструктивної роботи, невичерпних сил та успіхів у всіх справах на благо нашого району!

Зичимо Вам великих здобутків, а підґрунтям плідної професійної діяльності хай буде міцне здоров`я, сповнене енергії серце, натхненна думка й позитивний настрій. Нехай у всіх справах Вас супроводжує удача, розуміння та підтримка колег і однодумців, а непроста відповідальна робота приносить задоволення і вагомі перемоги!

Наради на Вишгородщині

Очільник Київської ОВА Олексій Кулеба 24 червня, провів виїзну нараду зі структурними підрозділами та головами громад Вишгородського району. Учасники зустрічі розглянули питання відновлення життєдіяльності району, посилення його обороноздатності, а також перспектив розвитку.

«Наразі ситуація у районі повністю стабільна та контрольована. Проте розслаблятися точно зарано, адже війна триває. Саме тому ми маємо посилювати цивільний захист населення. Дав тиждень місцевій владі, щоб привести до ладу системи оповіщення, укриття та бомбосховища. А ще вкрай важливо розробити реальні та дієві плани організації цивільного захисту населення. Від цього залежить життя та здоров’я людей. Маємо навчитися жити в новій реальності – воювати та розвиватися», – наголосив Олексій Кулеба.

Актуальними залишаються питання відновлення інфраструктури. Серед об’єктів, що планують відбудовувати наступними, – мости в селах Ровжі та Лебедівка, а також дороги в Пірнівській громаді.

Ще одне з питань порядку денного стосувалось підготовки до нового опалювального сезону. Він має пройти безперебійно. Для цього житлові та соціальні об’єкти мають бути перевірені, а всі виявлені недоліки – ліквідовані.

Також 24 червня у Вишгороді заступник голови Київської обласної військової адміністрації Микола Бойко спільно з головою Вишгородської райдержадміністрації Олексієм Данчиним провів нараду з представниками мобільних операторів.

Мета — обговорити план відновлення та встановлення мобільного покриття в окремих населених пунктах цієї громади. Мова йде про Іванківську та Поліську громади (понад 50 населених пунктів), де відсутній зв’язок та мобільний інтернет, зокрема, через пошкодження обладнання внаслідок російської військової агресії, чи є слабкий зв’язок із перебоями, який треба відновити.

“Тож сьогодні на нараді з представниками мобільних операторів у Вишгороді розглянули можливі шляхи виходу з цієї ситуації. Ми, зі свого боку, надали пропозиції щодо нагальної потреби забезпечення ряду населених пунктів стільниковим зв’язком. Представники мобільних операторів запропонують варіанти рішень для відновлення зв’язку на вказаних територіях”, — прокоментував Микола Бойко. Джерело: Київська ОВА

Дмитрик Басов витягнув щасливий квиток!

Чат Життя міста Вишгорода 24 червня передав емоції батьків малюка:

Ми переповнені емоціями, ще не до кінця віримо в такі омріяні слова! Наш збір закрито, Дмитрик “витягнув щасливий квиток” – укол Zolgensma! Ми маємо відчуття безмежної вдячності всім, хто йшов разом з нами цим тернистим шляхом та вірив в закриття збору!

Ви давали нам наснаги не зупинятися та йти до цілі, разом – Дякуємо…

Ми хочемо щоб у всіх діток також здійснились їх мрії! Просимо кожного вірити в найкраще і все неодмінно буде! “Поки ми віримо в свою мрію – ніщо не випадково” А щоб наблизити одну родину до її цілі – зібрані кошти ми передамо іншому “смайлику” (після отримання уколу).

У нових Петрівцях відбудовують дитсадок

У селі Нові Петрівці у 2017 році розпочалося будівництво сучасного дитячого садка «Петрик». На початку 2022 року було подано заяву про введення закладу в експлуатацію.

Уже 17 березня під час ракетного обстрілу села вибуховою хвилею було пошкоджено вікна та вхідні двері. Це 155 вікон та дверей, фасад, підшивка даху, стеля. Загальна вартість відновлення садка складає 3,7 млн грн. Найближчим часом у будівлі будуть замінені вікна та двері.

Про це розповів Олексій Кулеба, голова Київської ОВА, і зазначив: “Упевнений, що вже скоро садок відкриє свої двері для дітей села”

На Вишгородщині відбудовують підприємство

Олексій Кулеба, голова Київської ОВА, 24 червня показав фото і розповів: Так виглядає підприємство у Вишгородському районі, що постраждало від рук рашистів. Це було одне з найсучасніших підприємств України, що спеціалізується на виготовленні заморожених хлібобулочних виробів.

Тепер воно майже зруйноване. Також знищене високотехнологічне обладнання. Незважаючи на масштабні руйнації, підприємство намагається відновити діяльність. Це дуже важливо. Ми зацікавлені в тому, щоб локальні компанії поверталися до роботи. Адже це, в першу чергу, розвиток Київщини. Ми, в свою чергу, докладаємо максимум зусиль, аби допомогти підприємствам області.

Вулицям Петрівської ТГ – нові назви!

27 червня: У Старих Петрівцях і Нових Петрівцях одночасно перейменували вулиці генерала Ватутіна. Відповідне рішення було ухвалене Петрівською сільською радою за підсумками обговорень із громадою. Нова назва вулиці в Нових Петрівцях – Захисники України, а в Старих Петрівцях – Українська. Також на засіданні сільської ради затвердили перелік вулиць, які підлягають декомунізації та дерусифікації: всього таких виявилось 42.

Нові Петрівці: Ватутіна, Горького, Гагаріна, Маршала Гречка, 1 Травня, Комарова, Лермонтова, Островського, Пушкіна та Івана Кудрі.

Старі Петрівці: Білоруська, Борисова, Ватутіна, Власова, Космонавта Волкова, Жовтнева (вулиця та провулок), Косінова, Поповича, 1 Травня, Тітова та Казанська.

Лютіж: Ватутіна, Гагаріна, Комарова, Малькова, Мінська, Нефьодова, Петрова, Полянського, Поповича, Пушкіна, Сердитова, Топорікова, Трофімова, Харківця, Цвілія.

Гута-Межигірська: Силкіна.

Найбільше старих назв вулиць належать різноманітним діячам радянського періоду в історії України.

Джерело: Київське море – за інформацією Петрівської сільської ради

До Дня Конституції України

КЗ КОР,,Вишгородський історико-культурний заповідник» запрошує на відкриття виставки

,,ШЛЯХОМ МОНОМАХА: нові археологічні знахідки з території Вишгородщини»

Будь-яке середньовічне місто не могло функціонувати без сільської округи. Вона була економічною основою, що забезпечувала міщан продуктами сільського господарства. Не був виключенням і давньоруський Вишгород: археологічні матеріали свідчать, що більшість населення міста займалася спеціалізованими ремеслами і не приймала участі в обробітку землі, отримуючи зерно в готовому вигляді з околиць.

Дослідження вишгородської округи розпочалося майже сто років тому, проте й досі це питання вивчене недостатньо. Відомо, що правим берегом Десни проходила середньовічна дорога з Києва в Чернігів – один із найбільш жвавих сухопутних шляхів Давньоруської держави. В районі Вишгорода знаходилася стратегічно найважливіша ділянка шляху – переправа через Дніпро. У своєму «Повчанні дітям» Володимир Мономах згадував, як будучи чернігівським князем він понад сто разів їздив до батька в Київ, долаючи цю дорогу «від заутрені до вечірні». Дослідники давно звернули увагу на той факт, що подолати верхи упродовж одного світлового дня таку відстань можна було лише якщо регулярно міняти коней. Відповідно, на всьому шляху мала розташовувалися розгалужена система містечок-застав. Однак, археологічні дані та літописні свідчення переконують у тому, що шлях із Києва в Чернігів почав функціонувати задовго до часів Володимира Мономаха. Можливо, саме необхідності контролю над Дніпровською переправою Вишгород зобов’язаний своїм виникненням.

На виставці «Шляхом Мономаха: нові археологічні знахідки з території Вишгородщини» вперше представлена матеріальна культура сільської округи Вишгорода. Експонати, демонстровані на виставці, походять із давньоруських відкритих (неукріплених) поселень 11-13 ст. лівобережної Вишгородщини. Більшість із них знайдена випадково і передана до заповідника жителем села Нижня Дубечня. Окремі знахідки, наприклад – книжкові застібки, є зовсім нетиповими для сільських поселень. Крім того, виявилося, що деякі з цих поселень не були раніше відомі археологам, повідомляє директор ВІКЗ Влада Литовченко.

«Точка У» в Славутичі

27 червня: Повідомляє міський голова Славутича Юрій Фомічев. Увага! Інформацію підтверджено: під час перевірки території, у лісі під Славутичем знайшли ось таку Точку-У. Цей “подарунок” руського міра лежить у нашому лісі ще з часів окупації. Ракета була збита нашою системою протиповітряної оборони і зараз НЕ несе жодної загрози. Але!

Нагадую жителям міста, що відвідувати ліси зараз категорично заборонено, адже таких “подарунків” може бути ще багато. Зараз наші тероборонівці та сапери прочісують територію і розміновують та знешкоджують нерозірвані боєприпаси. Давайте не наражати себе на небезпеку наштовхнутися на небезпечні об’єкти під час прогулянки, і тим паче, не дай бог, їх знайдуть ваші діти. Нагадуйте малечі, що чіпати руками будь-як незрозумілі предмети — категорично заборонено. Якщо знайшли щось підозріле — одразу дзвоніть в поліцію, вони відреагують миттєво і прибудуть з бригадою розмінувальників із спеціальним приладдям.

По ситуації на кордонах. Радник голови МВС Вадим Денисенко заявив, що імовірність наступу Білорусі на Україну низька. За його словами, на сьогоднішній день поки що немає ознак підготовки білорусів до наступу, продовжуються навчання на їхній території. Секретар РНБО Данілов запевняє, що у білорусів немає спроможності та сил до великого вторгнення. А російські військові, які брали участь у вторгненні з Білорусі, здебільшого зараз перебувають на сході України.

Але знову є але. У нашої військової адміністрації є інформація, що на кордонах продовжують формуватися диверсійно-розвідувальні групи. Тому будьте пильними, дотримуйтесь комендантської години і світломаскування, не торкайтеся незнайомих предметів (навіть покинутих дитячих іграшок на майданчиках) і повідомляйте про підозрілих осіб нашій поліції чи ТрО. Вони розберуться.

P.s. Ракету знайшли два дні тому. Певний час ми розбирались, звідки вона взялась і чи становить загрозу наразі. Я не можу публікувати неповну чи не до кінця достовірну інформацію, тому не про всі новини населенню повідомляють моментально. Запам’ятайте, в часи війни військова адміністрація і Генштаб координує всі такі питання. Не піддавайтеся провокаціям. Завжди дочекайтесь офіційної перевіреної інформації. І все буде Україна!

Прохання про допомогу

27 червня Повідомляє Вишгород оперативний

Чолас Олексій Миколайович, 26-річний хлопець, який працював лікарем-травматологом у Вишгородській ЦРЛ. За націоналіністю грек, але після закінчення війни понад усе хоче отримати українське громадянство. З початку повномасштабної війни пішов добровольцем у медичний батальйон «Госпітальєри» та допомагав бійцям у іноземному підрозділі.

26.06.2022 на Сході втратив частину правої руки. Родина хлопця потребує грошової допомоги на лікування.

Реквізити:

Приват Банк – 5218572221516730 Макогон Павло

Пумб – 4314140002897830 Макогон Софія

До уваги жителів Димера. Повідомляє Вишгородська РВА

Цього тижня до роботи інформаційно-аналітичних центрів селищ долучаться профільні спеціалісти Київської обласної військової адміністрації.

29 червня з 11:00 до 13:00 фахівці КОДА консультуватимуть мешканців Димера за адресою: вул. Соборна, 19, І поверх

У центрі громадяни зможуть отримати інформаційну та методичну допомогу щодо відновлення життєдіяльності населеного пункту. Представники аналітично-інформаційного центру розглянуть кожен конкретний випадок та нададуть необхідні роз’яснення.

Хроніка відновлення. Димерська ТГ

28 червня БУЛО/СТАЛО.

Будинок в Козаровичах, дах якого постраждав від ударної хвилі під час окупації. Тут мешкають батьки нашого військового, який зараз перебуває в полоні.

На моє прохання безкоштовно поремонтувати оселю відгукнулася компанія InbudGroup\ТОВ IнбудГруп в особі директора Олександра Яворського. Будматеріали та паливо надав Благодійний фонд ім. Михайла Василевського.

З кожним кроком спільними зусиллями наближаємо перемогу.

Слава Україні! Та, принагідно, з Днем Конституції!, – зазначає народний депутат Ольга василевська-Смаглюк

Знову про Демидівський міст

У селі Демидів на Київщині у міст вдарила блискавка, спричинивши детонації вибухового пристрою. Переправу зруйновано, попередньо одна людина загинула та двоє постраждали

Народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк повідомила: Орієнтовно о 17:00 год 29.06.2022 в населеному пункті Демидів (Димерська отг) Вишгородського району вибухнув міст через річку Ірпінь. Попередня причина – влучання блискавки у воду поблизу моста, від чого здетонував тротиловий заряд, закладений для підриву на випадок вторгнення ворога. Одна особа загинула, дві поранено. На місці працюють правоохоронці.

27 червня: Олексій Кулеба, голова Київської ОВА – щодо ситуації у селі Демидів! Пошкоджений шлюз дамби біля Демидова буде відновлено в найкоротші терміни з урахуванням заходів безпеки. Внаслідок бойових дій, протягом лютого-березня цього року, було пошкоджено дамбу на річці Ірпінь, через що було частково підтоплено близько 50 приватних садиб в селі Демидів біля села Козаровичі.

Відразу після деокупації Київщини ми долучили ряд фахівців військової та цивільної сфер, щоб у найкоротший термін знайти проектне рішення для відновлення функціонування штучної споруди – шлюзу.

Паралельно проводилися роботи з відкачки води із садиб мешканців села. Рівень води в заплаві річки Ірпінь вдалося знизити. Також на цей час встановлюються додаткові помпи. Воду із заплави скидають у Київське водосховище через резервний шлюз. Балансоутримувач споруди проводить регулярні перевірки стану дамби. Вона знаходиться у функціональному стані.

Найближчим часом розпочнуться ремонтні роботи з відновлення пошкодженого шлюзу. Під час роботи будуть враховані та реалізовані заходи щодо безпеки та належного технічного функціонування шлюзів. Підготовчі роботи розпочнуться в період з 1 по 10 липня. Орієнтовний термін закінчення робіт – 1 серпня поточного року. Просимо з розумінням поставитися до ситуації, що виникла внаслідок бойових дій. Вона контрольована і найближчим часом буде вирішена.У зв’язку з руйнуванням основної частини мосту між селами Демидів та Лютіж (траса Р-09), рух автомобільного транспорту повністю обмежено!

Служба автомобільних доріг у Київській області, на балансі якої утримується міст, буде здійснювати відновлювальні роботи. Орієнтовний термін – 3 тижні.

З огляду на дані обставини, просимо мешканців громади планувати свій маршрут, враховуючи об’їзд в напрямку Бородянка-Буча-Київ або Димер-Синяк-Гостомель-Київ. До відновлення мосту рух легкового, вантажного, пасажирського транспорту через міст у селі Демидів суворо заборонено!

Також змінено  графік руху рейсових автобусів (оновлюється по мірі надання перевізниками), інформує Димерська громада

Інформує Вишгородська районна державна адміністрація . Шановні мешканці Димерської громади! Враховуючи чисельні звернення місцевих мешканців щодо стану захисної дамби у селі Демидів, повідомляємо наступне. Міжрегіональним офісом захисних масивів Дніпровських водосховищ постійно проводиться спостереження за станом захисної дамби. На даний момент руйнування захисної дамби не зафіксовані.

Додатково Вишгородська районна військова адміністрація звернулась до Державного агентства водних ресурсів України щодо гідротехнічого обстеження спеціалістами профільного інституту та надання технічних висновків щодо стійкості захисної дамби.

Стосовно відновлення роботи Козаровицької насосної станції, повідомляємо, що виконання аварійно-ремонтних робіт перебуває на постійному контролі Київської обласної військової адміністрації, Вишгородської районної військової адміністрації, Державного агентства водних ресурсів України та будуть завершені у встановлені терміни.

Волонтери допомагають нацгвардійцям

29 червня. Перша Президентська бригада повідомляє: Ми дякуємо невтомним волонтерам, які безупинно допомагають всіма необхідними речами!

Неймовірна команда благодійників з громадської організації «Легіон захисту» ще з перших днів повномасштабного вторгнення допомагає всім, хто цього потребує. Цивільні громадяни, які постраждали від наслідків цієї жахливої війни та військові, що обороняють усіх нас на фронті отримують величезну кількість допомоги від цієї організації.

«Ми розпочинали як сім’я волонтерів, що проривалася в Київ з продуктами та медикаментами в перші дні повномасштабної війни. І напрацювали довіру друзів, іноземних знайомих, медиків та військових, з якими вже навіть домовилися про перші меморандуми. А ще зареєстрували громадську організацію, створили сайт», – розповіли засновники організації.

Старлінк, тепловізори, прилад нічного бачення, човни для переправи військових, більш ніж 100 карематів, морські контейнери для розгортання укріплень, спальники, налобні ліхтарі та ще багато інших вкрай потрібних речей передали на поле бою вишгородським нацгвардійцям, що воюють на Сході, волонтери з «Легіону захисту».

«Смартфони палають, ноути не вимикаються, автомобілі завжди в дорозі, серце калатається від кожного дзвінка, запиту. Війна. Пакування, логістика, звіти, діти, робота. І невпинне, незмінне, потужне бажання перемоги. Як у кожного, з ким нам довелося познайомитися. Це важкий шлях. Але ми всі проходимо його разом і знаємо, чого варте кожне “дякую”, правда?», – описують свій звичайний день благодійники «Легіону захисту».

Ми дякуємо нашим волонтерам за батьківську турботу та невтомну працю заради нашої спільної перемоги. Варто зауважити, що надана допомога вже відправлена в зону бойових дій та допоможе гвардійцям якісніше виконувати поставлені завдання, повідомляє Перша Президентська бригада.

Поліцейські Вишгородщини вдосконалюють бойові навички

30 червня, на одному з тренувальних полігонів області, пройшли навчання для керівного складу районних управлінь поліції Київщини. Участь у них взяв начальник кримінальної поліції Вишгородщини Руслан Паладійчук.

Поліцейські вдосконалили стрілецькі навички з пістолета, автоматичної зброї та провели вправи зі стрільби з різних положень.

Інструктори продемонстрували макети вибухових пристроїв, які окупанти використовують на території нашої держави та розповіли про їх швидкість детонації, радіус ураження та методи їх виявлення. Поліцейські і надали вдосконалюватимуть свої навички задля безпеки громадян, повідомляє Вишгородське РУП.

Підготувала Інна КОСЯНЧУК