Як захистити ліс від пожежі

Головна, Новини

Коли встановлюється суха погода, зростає небезпека пожеж. Тим більше – у лісах, де вогонь враз може знищити насадження, які лісівниками дбайливо висаджували і плекали упродовж багатьох років.

То ж працівники лісогосподарських господарств, окрім лісовідновлюючих заходів, здійснюють підготовку до пожежонебезпечного періоду. Нині цей процес завершується, зокрема, і в ДП «Вищедубечанський лісгосп».

Тим більше, що  територія лісового фонду ДП “Вищедубечанський лісгосп” майже на 90% складається з хвойних насадження, а це несе за собою високий клас пожежної небезпеки з битки від них можуть бути досить істотними.

Щоб знизити ризик виникнення загорань, працівники лісгоспів, з моменту як розтає сніг одразу проводять комплекси заздалегідь розроблених профілактичних заходів, одним, із яких є створення протипожежних бар’єрів.

Загалом на території лісгоспу заплановано створити 100 кілометрів нових мінералізованих смуг. А ще – здійснити догляд, або поновлення ще 350 кілометрів смуг, які були людагтовані у попередні роки.

У ДП «Вищедубечанський лісгосп» розповіли, як виглядають ці бар’єри.

«Ви, напевно, не раз бачили, прогулюючись в лісі, на лісових землях неглибокі, однак достатньо широкі «канави» і точно хтось задавався питанням – а навіщо вони?. Так от, такі «канави» і є одним із видів штучно створених протипожежних бар’єрів і називається мінералізовані смуги».

Лісники пояснюють, що мінералізовані смуги – ділянка території, з якої ґрунтообробними механізмами видалені наземні горючі матеріали.  Простими словами трактором з навісним інвентарем здійснюється оранка грунту на певну ширину (удвічі більше можливої висоти полум’я низової пожежі) і при цьому мінеральний шар грунту оголюється, а трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею.

Звісно, це не знешкодить вогонь, однак, саме в результаті таких дій, під час загорання, така зорана смуга буде перешкоджати поширенню низової пожежі на інші ділянки, що зумовить можливість швидкої її локалізації.

такі роботи в лісгоспах проводяться постійно.

ДО РЕЧІ. Поки співробітники ДП «Вищедубечанський лісгосп» переймаються протипожежними заходами, молодь із Жукинського шкільного лісництва вирішила поповнити колекцію лісових насаджень кедрами. Діти відгукнулися на пропозицію ГО «Кедри України», яке провнувало саме школам посадити ці нетипові для нашого клімату дерева, доглядати за ними та надавати громадській організації  щорічні звіти про посадку, зростання, загальний стан кедрів. Жукинське шкільне лісництво подало заявку про бажання взяти участь в ініціативі. То ж, можливо, з часом на Лівобережжі Вишгородщини зашумлять кедри.

Інф. «Слова»