Є Україна! Воля є і розум!

Головна, Новини

Оці слова із вірша поета-патріота Віталія Іващенка доречно було б великими буквами написати, як гасло перед державотворцями у Верховній Раді.

Щоб кожний порух душі, кожна думка,  виважені рішення та вчинки були спрямовані на утвердження України у європейській спільноті країн як вільної демократичної, миролюбної й самодостатньої у своєму розвитку.

І новий, 2021 рік українці зустріли з надією почати відлік хоча б маленьких перемог у подоланні проблем складного високосного минулого. Бо віз із економічними, соціальними, та катастрофічними показниками вірусної пандемії невідворотно покотився по новозбудованих дорогах. Чи вдасться трудолюбивому та дещо впертому Бику-Волу – символу року – тяжкий вантаж випробувань перетрясти по ще не відремонтованих путівцях?

У новорічному вітанні Президента найуважніші маленькі українці мали б відчути, як розумні дорослі піклуються про їхнє майбутнє у квітучій благословенній Україні. Вони ж – творці щасливого благополуччя рідної країни.

Наскільки діти зрозуміли велич планів, коли в той час мали б спокійно дивитися сни в очікуванні казкових пригод нового року та подарунків під ялинку, можливо, поділяться з батьками. Ті, певно, уболівали за дітлахів і нервово опівночі стискали повні келихи та колупали олів’є. Традиції надто живучі, щоб і на свята дехто продовжував постувати після не надто щедрого минулого року.

Хоча, судячи з передноворічних одкровень, рік 2020-й не всім видався складним.

Зокрема, коли оглядати все з вікна машини, обладнаної агітаційною атрибутикою.

На одному з телеканалів молода депутатка з гордістю розповіла, що про свою діяльність (певно, результативну!) донесла читачам аж на дванадцяти сторінках газети.

Цікаво було б прочитати або хоча б потримати творче досягнення, оплачене нашими кревними. Випадково я в іншій газеті прочитала – у меншому масштабі – про ті ж державницькі справи депутатки йшлося не так пафосно.

А доскіпливі журналісти на талмуді молодої «слуги» народу помітили її чималенький портрет над календарем нового року.

Щоб читачі за кожною датою звертали вдячні погляди на благодійницю. Особливо, коли прийдуть платіжки з підвищеними цінами на газ, світло, воду та інші комунальні послуги.

Згадають вдячні українці і іже з нею законотворців, які отого воза проблем звалили на плечі обдурених і зневірених їхніх виборців.

Проте у віртуальному світі керманичів ми ледве не попереду всієї планети. У новорічні і різдвяні свята в українців натхненно продовжуватиметься діалог між телевізором і холодильником. Часто перемагає якраз холодильник.

А так прагнемо, щоб дітки колядками та щедрівками звеселили пригнічених негараздами дорослих, підтримали сподівання, що їхнє майбутнє буде щасливим під величальні різдвяні дзвони.

У країні пануватимуть мир і злагода.

* «Ще не вмерла Україна, бо з нами всемогутній Бог, який запевнив нас: я з вами по всі дні, аж до кінця віку!…» (Митрополит Андрей Шептицький).

* Нехай пребуде з нами Божа милість.

* Знає Бог з нема, що кому треба.

* І Бог не поможе, як життя не гоже.

* Для доброго чоловіка Бог завжди знайде добру дорогу.

* Тоді Бог дасть, як сам заробиш.

* Діти – дар Божий, але з ними рай і пекло.

* Коли Бог дає, то дає пригорщами.

* Помалу робити – Господу годити.

* Прийми від мене мало, а від Бога – більше.

* Почни з доброї волі, а Бог діло поблагословить.

* Доброму чоловіку продовж, Боже, віку.

* Бог не бере там, де нічого взяти.

* Щоб називати себе людиною, треба мати ідею в голові, розум у серці і Бога в душі.

* Богові – серце, людям – праця, собі – хрест.

* Ми почитаємо мощі святих щоб через них поклонитися Богові, за якого вони померли.

* Неможливість довести, що Бога нема, переконує мене в тому, що він існує.

* Віра є корінь, надія – стовбур, а любов – плід.

* Хто змирився з рабством, той став на коліна перед дияволом.

* Треба любити ідею понад усе і не міняти свободу на кусок м’яса.

* Віра зароджується від дії ласки Божої на розум і волю.

* Світ відкривається тому, хто знає, куди йде.

* Найціннішим скарбом, яким Бог обдарував людину, є свобода.

Підготувала Ольга ДЯЧЕНКО