Загадка Ярослава Мудрого

Головна, Новини

Сучасна російська пропаганда базується на хибній ідеї «єдиного історичного та духовного простору» України та Росії. Цим Кремль намагається виправдати своє віковічне вторгнення на територію нашої держави.

Як відомо, князь Ярослав, який колись мешкав і в нашому славному містечку Вишгороді, пішов із життя у 1054 році, і був похований у білому мармуровому саркофазі у київському Софійському соборі. До радянської окупації території України після громадянської війни поховання перебувало у безпеці. Але останки київського князя Ярослава Мудрого зникли безвісти після того, як його саркофаг у 1939 році був вивезений до Ленінграда (нині Санкт-Петербург) нібито для проведення дослідження. Пізніше саркофаг повернули до Києва, але вже без князя.. Так Україна втратила колосальну історичну цінність – останки правителя, які ще раз могли б довести нашу давню європейськість, а не російщину, яку нам нав’язують з часів мнимої Переяславської ради, та спростувати сучасну російську пропаганду. Про це йдеться у дослідженні авторитетного американського видання «The Wall Street Journal».

Нині Москва намагається кудись прилаштувати ім’я великого київського князя, таким чином розставляючи фальшиві історичні фішки. Нещодавно його ім’ям було названо новий фрегат Балтійського флоту ВМС Росії.

2009 року українські вчені відкрили саркофаг для проведення власного аналізу ДНК кісток Ярослава Мудрого, проте останків князя там не було. Всередині був лише жіночий скелет, як вважають Інгігерди, дружини князя. Було висловлено припущення, що тіло князя може бути перебувати в США. Зокрема відомо, що генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська у 2010 році відвідала церкву Святої Трійці російської православної церкви у Нью-Йорку, де розпитувала місцеве духовенство Московського патріархату про місцезнаходження тіла князя Ярослава Мудрого. Там не змогли надати достовірної інформації.

У наші дні українська влада намагається встановити місцезнаходження тіла князя та домогтися його повернення до Києва. У 2016 році адміністрація Президента України звернулася до Міністерства юстиції США із проханням допомогти у розшуку останків Ярослава Мудрого. Після цього чиновники міністерства національної безпеки США провели низку досліджень у релігійних спорудах РПЦ в Америці, проте бажаного результату після проведення слідчих дій не було досягнуто.

За матеріалами інформджерел