Запроваджено карантин «вихідного дня»

Головна, Новини, Слайд

Кабінет міністрів на засіданні 11 листопада погодив перехід до загальнодержавного “помаранчевого” рівня епіднебезпеки та посилив обмежувальні заходи, які відповідають цьому рівню. А також  встановив карантин “вихідного дня”, який діятиме з 14 до 30 листопада 2020 року з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

“COVID-19 розповсюджується нашою країною ураганними темпами. Аналогічна ситуація спостерігається в європейських країнах, і вони переходять до повного локдауну. Це — найкращий спосіб для стримування захворюваності на коронавірусну хворобу. Проте економіка України локдауну не витримає, згідно з тими розрахунками, які дає нам Мінекономіки та Мінфін – бізнес збанкрутує, люди залишаться без роботи та коштів. Отже, з метою розірвати ланцюг зараження прийнято рішення щодо запровадження карантину “вихідного дня”, — пояснив міністр охорони здоров’я  Максим Степанов.

 Зокрема, у вихідні дні до обмежень, що передбачені у будні дні, додатково буде заборонено: приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування; приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах; приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності; приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами; провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів; діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, окрім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки; діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

«Так, рішення непопулярне, проте мова йде про життя та здоров’я людей. Головне завдання на сьогодні — розірвати ланцюг передачі вірусу та знизити навантаження на медичну систему України, щоб уникнути колапсу, який ми спостерігали в країнах Європи навесні», — наголосив Максим Степанов.

Уряд забезпечує фінансову підтримку громадянам у разі захворювання на COVID-19 та під час самоізоляції.

Також урядом відновлено та розширено програми підтримки підприємців під час «карантину вихідного дня». Це, зокрема, компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм; програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою); можливість застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною; продовження реалізації програми доступних кредитів «5-7-9», яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу. Мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під

Окрім того, уряд запровадив програму для підтримки громадян, що перебувають на самоізоляції.

 «Уряд через Фонд соціального страхування забезпечує соціальний захист застрахованих осіб, допомагаючи запобіганню виникненню та поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, фінансує допомогу по тимчасовій непрацездатності у разі захворювання громадян на COVID-19, а також надає допомогу під час перебування на самоізоляції під медичним наглядом», – повідомила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Інф. «Слова»