Зимові канікули у ВІКЗ

Головна, Новини

Музей давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника – не статична установа, яка лише знайомить відвідувачів з історико-культурними традиціями краю, артефактами, знайденими під час археологічних розкопок, особливостями давніх ремесел. Музей став і тим інтерактивним майданчиком, на якому всі бажаючі можуть стати учасниками творення унікальних сувенірів за давніми і сучасними технологіями  під час атмосферних творчих занять.

Особливою популярністю серед дітей такі майстер-класи користуються під час канікул, коли вільного часу вдосталь для творчості і пізнання нового й цікавого.

То ж уже кілька років поспіль Вишгородський історико-культурний заповідник організовує творчі заняття та майстер-класи для  школярів «Зимові канікули у ВІКЗ». На них хлопчики і дівчатка  навчаються власноруч виготовляти новорічні іграшки, традиційні різдвяні обереги, долучитися до створення виробів з природних матеріалів. Найбільшою популярністю користуються майстер-класи з ліплення з   глини. Адже це не просто цікаве проведення часу, не просто опанування корисних навичок. Діти долучаються до гончарства – ремесла, яке прославило Вишгород ще з княжих часів, коли місто було одним з найпотужніших у Київській Русі гончарних центрів, де діяло 250-300 горнів для випалювання кераміки.

От і цього річ відбулася низка творчих занять, під час яких дітвора створювала унікальні вироби з глини – «Ґудзик для Сніговичка», «Різдвяна іграшка»,  «Рукавички для Сніговичка» тощо.

Також для дітей були організовані творчі заняття з живопису, виготовлення виробів з природних матеріалів, зокрема, святкових свічок тощо.

Через карантинні обмеження формуються менші ніж зазвичай групи дітей, однак творчі заняття у казковій атмосфері зимового духу, яким наповнений кожен куточок музею, не залишають байдужим нікого.

За матеріалами ВІКЗ.